בהדסה נערכים לשלג

בתי החולים של הדסה ערוכים לקראת מזג אויר קיצוני בירושלים וסביבותיה לרבות היערמות שלג למספר ימים.

בתי החולים של הדסה ערוכים לקראת מזג אויר קיצוני בירושלים וסביבותיה לרבות היערמות שלג למספר ימים. "בתי החולים בעין כרם ובהר הצופים ימשיכו לתפקד כסדרם לאורך הימים הקרובים ויהיו ערוכים לקליטת כל חולה שיזדקק לשירותיהם" מבהירה לציבור פרופ' תמר פרץ, מ'מ מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה. "אנו למודי נסיון בהתנהלות ושמירה על פעילות מלאה תחת מזג אויר קשה.

"לאחר שקיימנו דיונים עם גורמי העירייה והמשטרה, סיכמנו על שמירת דרכי הגישה בצירים המובילים אל בתי החולים במפלסות ופיזור מלח וסיוע בכל צורך נוסף בשיתוף פעולה מלא. מערך הרופאים, צוותי הסיעוד וכל שאר בעלי התפקידים החיוניים להמשך פעילות תקינה של בית החולים יפעילו את חדרי המיון והמחלקות השונות, לכולם אפשרויות הגעה אל בתי החולים".

 

בתי החולים של הדסה ערוכים ברמה הארגונית אף מבחינת כמות מספקת של ציוד רפואי, תרופות, כביסה נקייה, מזון ודלקים להפעלת גנרטורים. כך גם צוותי הביטחון והתחבורה אשר יפעלו במתכונת מתוגברת לשם סיוע בכל הנדרש וכן נציגי העירייה ומפעילי מפלסות השלג, אשר יישארו לאורך ימי הסופה בבית החולים. "הדסה תיתן את מלוא השירות הרפואי, הן למאושפזים במחלקות השונות והן למגיעים במהלך ימי הסופה", מסרה פרופ' פרץ, "ואני קוראת לכל מי שיגיע לנהוג במשנה זהירות ולשמור על בטיחותו בדרכים".

 

פרופ' בנימין ראובינוף, מנהל מחלקת נשים ויולדות בהדסה עין כרם, קורא לנשים בהריון מתקדם הצריכות ללדת במהלך ימי הסופה – לא להתמהמה. "חווינו בימי סופות שלג מקרים בהם נשים חשבו שהלידה שהעדיפו מסיבות כאלה ואחרות לא לצאת לדרכים, ובסופו של דבר הדרך, שנעשית ארוכה ומורכבת יותר בעיתות שלג- הייתה להן למכשול והן ילדו בדרכים. היעזרו בכוחות הפינוי והחילוץ ומהרו אל בית החולים. אנו ערוכים לקליטת יולדות גם אם יערם השלג למספר ימים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.