בהוראת דרעי: הביתן יסגר בשבתות

שר הכלכלה הורה לסגור את הביתן הישראלי באמסטרדם בשבת וראש השנה. דרעי: "גאה שמנעתי את חילול שבת"

שר הכלכלה אריה דרעי הורה אמש (ראשון) לסגור את הביתנים הלאומיים של משרד הכלכלה ושל מכון הייצוא בתערוכות בשבתות וחגים, לדבר יש משמעות מיידית לגבי הביתן הישראלי בתערוכת הניו מדיה באמסטרדם שתתקיים בין ה-11 ל-15 בספטמבר, התערוכה נופלת על שני ימי ראש השנה ושבת, והביתן הישראלי ייפתח רק ליומיים מתוך חמישה.

ממשרד הכלכלה נמסר: "שר הכלכלה אריה דרעי עודכן בפרטי התערוכה בהולנד ועל כך שהיא אמורה לפעול גם בימי שבת וחג רק לפני חמישה ימים. השר דרעי, הנחה כי הפעילות בביתן הישראלי תתבצע ביום שישי באופן מלא, אך לא ביום שבת ובימי החג".

עוד נכתב בתגובת שר הכלכלה כי "התיאום אמנם נעשה לפני כעשרה חודשים טרם כניסתו לתפקיד, אך מאחר ומדובר בימי חג ושבת המקודשים לעם ישראל ובמהלכם לא מתקיימת פעילות ייצוגית של מדינת ישראל, הביתן הייצוגי של ישראל, לא יפעל במועדים אלו. לאחר בחינת הנושא עם המציגים בתערוכה, סוכם כי מי שיפגע מהחלטה זו, יפוצה בהתאם".

מספר משתתפים בתערוכה זעמו על החלטתו של שר הכלכלה, לדבריהם, הם הוציאו סכומים רבים על שכירת הביתן וכן על הוצאות נלוות כגון בתי מלון וכו', בנוסף הם אומרים כי גם אם משרד הכלכלה אכן יפצה אותם על ההוצאות שהוציאו, עדיין ישנם פגישות רבות שנקבעו לימים בהם החליט משדר הכלכלה לסגור את הביתנים.

לעומת זאת טוענים רבים אחרים המשתתפים בתערוכה כי הנזק לא צפוי להיות משמעותי מכיון שבין כה וכה הביתנים לא ייסגרו לגמרי, זאת עקב דרישתם של אנשי הנהלת התערוכה שדורשים כי הביתנים יישארו פתוחים באופן רציף, אם כי אנשי מכון הייצוא לא יוכלו להיות בביתנים, זאת עקב הוראתו של השר דרעי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.