בהוראת הגראי"ל: ראש הכולל סירב לתרומה של מיליון שקלים

ל״אקטואליק״ נודע על הדרך הפלאית בה הצליח ראש רשת הכוללים 'יששכר באהליך' להיחלץ שוב ולהעמיד את רשת הכוללים על הרגליים. הסיפור המלא בפרסום ראשון

לפני כמה שבועות חשפנו כאן ב״אקטואליק״ על קריסתה של רשת הכוללים יששכר באוהליך בראשות הרב וייסבורד שנקלעה לקשיים כלכליים קשים, הרב ווייסבורד אישר את הפרטים ל״אקטואליק״ אלא שלבסוף הצליח לגייס את הסכומים הדרושים להמשך הפעלת הרשת.

ל״אקטואליק״ נודע על הדרך הפלאית בה הצליח ראש רשת הכוללים להיחלץ שוב ולהעמיד את רשת הכוללים על הרגליים. הרב וייסברוד סירב להצעת תרומה של כמיליון שקלים – כך על פי הוראת מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן שנימק את דבריו "כיוון שהתורם הינו עשיר עצום ומצופה ממנו לתרום ביד רחבה יותר לרשת הכוללים שמצויה בקשיים".

בנוסף, הסביר הרב וייסבורד לגביר, שמיליון שקלים לא יפתרו את המצוקה הקשה והחריגה שאליה נקלעה הרשת שכבר רגילה למשברים.

לאחר כמה ימים הגיע אותו גביר אל רבי דוד אבוחצירא בנהריה, וקבל על כך שראשי הכוללים "הרימו את האף", כלשונו ,וסיפר כי ראש רשת הכוללים שסירב לתרומה נדיבה במיוחד של כמיליון שקלים.

רבי דויד אמר לעשיר כי הסירוב הגיע בהוראתו של מרן ראש הישיבה כיוון שמצופה מאדם אמיד בסדר גודל שלו "לעזרה גדולה יותר". העשיר ששמע את דברי הרב החליט במקום לתרום 18 מליון שקלים לרשת הכוללים ״יששכר באוהליך״ מה שאיפשר תשלום משכורות בסכומים של עד כ-17 אלף שקלים לחלק מהאברכים והעמדת הרשת על הרגליים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.