בהוראת הגראי"ל שטיינמן – בנות הסמינרים יגיעו אל הכותל למחות בנשות הכותל

אלפי בנות סמינרים ונשות ישראל יגיעו מחר בבוקר לתפילת ר"ח טבת בכותל המערבי, כך הורה אמש (ב'), הגראי"ל שטיינמן בעקבות המשך חילול המקום הקדוש ע"י נשות הכותל.

חבר מועצת עיריית י-ם יצחק פינדרוס מסר כי לפי התכנון, הבנות יתכנסו בשעה 7 והסעות מהשכונות ייצאו החל מהשעה 06:15.

למרות הניסיונות הרבים להגיע לפשרה עם נשות הכותל, והאופציות השונות שניתנו להן ונשללו על ידן, מתכוננות מחר נשות הכותל, להגיע לרחבת הכותל לתפילת ראש חודש.

בדף הפייסבוק שלהן הן קוראות לחברותיהן, להגיע ולהצטרף לתפילתן.

"מחר, ניפגש לתפילת ראש חודש חגיגית במיוחד ברחבת הכותל, בעזרת הנשים בשעה 08:00"!! הן מזמינות.

לדעתן, יש גם טיעון מוצדק להגעתן מחר ובכלל לתפילה בכותל "יום זה מצוין בקהילות צפון אפריקה גם כ- 'חג הבנות' (עיד אל בנאת). על פי המסורת, נהגו לתת שבח והודיה לדמויות הנשיות הגיבורות שבזכותן ממש נעשו הניסים לישראל ובראשן דמותה של יהודית – שבתחבולות הצליחה לערוף את ראשו של שר הצבא הפרסי, הולופרנס".
בהמשך הן מפרטות את מנהגי החג ומוסיפות "גם אנו נחגוג מחר בסימן "חג הבנות" – נתפלל יחד על פי מנגינות עדות המזרח, נקרא בתורה את פרשת החודש והקריאה לראש-חודש כמנהג הקהילות הספרדיות, ונוסיף פיוטים ייחודיים לכבוד הנשים הגיבורות בימים ההם – ובזמן הזה!!
גם את הבנות הצעירות הן מזמינות ומוסיפות "כולן יחד מוזמנות לברכה מיוחדת שנברך אותן ברחבת עזרת הנשים בכותל המערבי".

כאמור, בנות הסמינרים והנשים יגיעו אף הן מחר, אל הכותל המערבי, כדי למנוע ולהאפיל על ההצגה החודשית של נשות הכותל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה מזכיר לי מה שקורה בבדץ. כבר תקופה ארוכה של כמה שנים אשר העדה החרדית בעיה"ק ירושלם תובב"א הולכת ומדרדרת מדחי אל דחי בפירצות מפירצות שונות, כגון ששלחו בריונים שלהם להפגין נגש נשי הצנועות הלובשות "שאל" בשליחות הרבנים שלהם, אע"פ שהנשים התלבשו כמנהג ירושלים בירושלם!!!, כאשר האחרון הכביד, כל פרשת חפירות הקברים בבית שמש והמסתעף, כאשר נראה שראב"ד העדה החרדית אינו מושעה
  מתפקידו ע"י אלו האמורים להיות ממונים על כך, או בעניין הכשרות, כאשר אחד הנקרא "יו"ר וועד הכשרות" מחליט מה כן לשאול את הרבנים בענייני כשרות ומה לא, ועושה ככל העולה על רוחו בתוך הוועד כשרות, ממש דעת בעל הבית, ועוד כהנה וכהנה.

  לא ביום אחד ולא בכמה ימים, אלא במשך שנים ארוכות מדרדרת העדה החרדית אל פירצות שונות, ואין מושיע, וראה ערות דבר ושב…

  לכאורה הסיבה לכל זאת היא אשר כידוע העדה החרדית מורכבת מרבני הביד"ץ, ומאלו הנקראים "הנהלת העדה החרדית", אשר אם בעבר היו אלו אנשים יקרים ונבונים ומורמים מעם, הלא כהיום הם לא יותר מכמה בעלי בתים פשוטים אשר יש להם תאות הממון וכו'. דא עקא, אשר אלו המנהלים מושלים על רבני הביד"ץ, ויכולים למנות את הרבנים או לפטר אותם כל רגע כל שעה כל דקה.

  כאמור, מזה תקופה ארוכה אשר ישנם בהנהלת העדה החרדית "מנהלים" כאלו אשר כל רוחם נושב אל פשרנות, הם אלו אשר מונעים הפגנות כפי כוחם, הם אלו אשר משאירים את הרה"ג משה שטרנבוך שליט"א על כנו, ובהתנהלותם זאת ממיטים המה אסון וחורבן על העדה החרדית ועל כל כלל ישראל, אשר כבר קרועה מבפנים מריבוי מחלוקת, ורק כלפי חוץ נשאר שם "העדה חרדית" כאשר מבפנים שולטים כמה בעלי אינטערסים המחליטים מה מותר ומה אסור, מה מתאים לאינטערס שלהם ומה לא, ומוליכים את כלל הציבור אל עבר פי פחת.

  כעת, לאחר שלחלק מהציבור כבר נמאס מהנהגה זאת של מנהלים בעלי בתים השולטים בהכל, ובפרט לגבי "בהשגחת הבד"ץ של גבריאל פפנהיים", קמו כמה יראי השם, ויסדו וועד כשרות חדש, וקטן ,אשר בינתיים חותמו מתנוסס על יין מיץ ענבים, ושמה בטוחים שהכל נעשה על טהרת הקודש ללא קשר ושייכות אל ענייני הביזנעס של אדון פפנהיים, מה שעורר קצת רוגז ומחלוקת, אך כבר נדמה שפעל מעט גם את פעולתו, להודיע לציבור אשר מאחורי החותמת היפה "בהשגחת בד"ץ העדה החרדית" מסתתר קל וריק אשר שואל את הרבנים רק מתי שנוח לו, ועושה רק מה שטוב לו, אולי כואולי, כעת יתעוררו מעט משנתם הרבנים אשר גם הם לא מפעילים את מלוא כוחם מה שיכלו לעשות במסי"נ לו רק היו חפצים בכך באמת.

  יהי רצון שהמחאות בזמן האחרון נגד הנהלת העדה החרדית והחפירות בבית שמש, יגדלו יעשו פרי, ויבינו אותם מנהלים סוררים אשר אין העדה החרדית רכוש פרטי שלהם, ואין הם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם תמיד, וגם על הדיינים והרע בנים, מוטל חיוב זה, לצעוק ולמחות באותם סוררים ולפרסם קלונם ברבים, ולא יהיו כבני ערובה שבויים תחת יד כמה בעלי בתים עזים, ושלום על ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב