בהוראת הגר"מ מזוז: תלמידי ישיבת 'כיסא רחמים' לא יצאו לחופשת בין הזמנים

בעקבות הלחימה בדרום: ראש ישיבת כיסא רחמים, הגר"מ מזוז שליט"א, הורה על ביטול חופשת 'בין הזמים'. בישיבות הליטאיות ההכרעה צפויה להתקבל בימים הקרובים

בעקבות המצב: הוראה ראשונה בישיבות הספרדיות להמשך הלימודים בהיכלי הישיבות גם ביום שאחרי ט באב לאור המשך המבצע הצבאי ברצועת עזה . הבוקר (רביעי) הודיעו בהיכל ישיבת כסא רחמים בבני ברק בהוראת ראש הישיבה, מרן הגאון רבי מאיר מזוז שליט"א, על המשך הלימודים בישיבה עד ליום ט"ו אב. בהנהלת הישיבה אומרים הבוקר שאם ימשך המבצע הצבאי גם לאחר יום ט"ו אב יוחלט לבטל את ימי החופשה לבני הישיבה.

ראש הישיבה אמר לתלמידים שנכנסו לשמוע את ההחלטה: "יש חיילים שנמצאים בגבול ומסכנים את חייהם בשביל להגן על אזרחי מדינת ישראל ולכן תפקידנו להרבות בלמוד התורה ולהתפלל להצלחתם במערכה.ראש הישיבה הוסיף ואמר שאין דבר שיכול לשמור עלהם יותר מלימוד התורה".

יצויין כי זו לא הפעם הראשונה בה הרב מזוז מחליט להשאיר את תלמידי הישיבה בספסלי ההיכל, כאשר גם במבצעים צבאים בעבר נתן הרב הוראה להמשיך את הלימודים כרגיל.

בנוסף, קיבלו תלמידי הישיבה שמות של חיילים הלוחמים בחזית והם מקדישים את התפילות והלימוד לשמירתם ולהצלחתם.

כזכור, אדמורי"ם רבים הורו בשבוע האחרון לישיבות שבנשיאותם כי אין לצאת השנה לחופשת בין הזמנים. באשר לישיבות הליטאיות – ההחלטה צפויה להתקבל במהלך הימים הקרובים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הישיבות הליטאיות הם לא ישיבות בכלל זה מסחארא שם
  אין אפילו מבחנים אין מבחן נוכחות אפילו
  בני למד שם 3 חודשים לא התפלל בישיבה בבקר אפילו לא דיווחו לי
  בושה וחרפה
  הייתי מעמיד עליהם צוות תלמידי חכמים שיפקחו מה שנעשה שם
  ממש הפקרות
  עדיף לצמצם ישיבות כאלה ולפתח ישיבות איכותיות ספרדיות כמו ישיבת כסא רחמים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב