בהוראת טראמפ: 59 טילי טומהוק שוגרו לעבר סוריה

דרמה במזרח התיכון: הלילה תקפה ארה "ב את בסיס חיל האוויר הסורי בעיר חומס שבמערב סוריה, בתגובה למתקפת הגז של אסד. ברוסיה הגיבו בחריפות בנוגע לתקיפה האמריקנית. "פוגע ביחסים עם ארה"ב". צפו בתקיפה

טראמפ הבטיח וקיים: הלילה תקפה ארה "ב את בסיס חיל האוויר הסורי בעיר חומס שבמערב סוריה, בתגובה למתקפת הגז של אסד.

המתקפה בוצעה לעבר בסיס שממנו המריאו המטוסים שביצעו את מתקפת הגז השבוע במחוז אידליב.

. בסוריה מדווחים כי לפחות ארבעה חיילים נהרגו. רוסיה בתגובה: "מכשול במלחמה בטרור".

לאחר שרבים פקפקו ביכולתו להגיב מול הדב הרוסי, בהוראתו הישירה של הנשיא דונלד טראמפ שוגרו 59 טילי טומהוק, טילי שיוט מתקדמים לטווח ארוך. הטילים שוגרו משתי ספינות של הצי האמריקני שנמצאות בחלקו המזרחי של הים התיכון.

. גורם נוסף בממשל הבהיר כי התקיפה בסוריה הייתה חד פעמית וכי אין כוונה להסלמה.

ברוסיה הגיבו בחריפות בנוגע לתקיפה האמריקנית. "התקיפה פוגעת משמעותית ביחסינו עם ארה"ב", נמסר בהודעת הקרמלין. "הנשיא פוטין מאמין כי התקיפה היא מכשול ליצירת קואליציה בינלאומית שתילחם בטרור".

בישראל בירכו את טראמפ על שתקף את צבא אסד. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "בדיבורים ובמעשים שלח הנשיא טראמפ מסר חזק וברור: שימוש בנשק כימי והפצתו, הם בלתי נסבלים. ישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטת הנשיא טראמפ ומקווה שמסר נחוש זה מול הפעולות הנוראיות של משטר אסד, יהדהד לא רק בדמשק, אלא גם בטהרן, פיונגיאנג ובמקומות אחרים".

טראמפ עצמו  נשא נאום לאומה וסיפר כי הוא הורה לתקוף באופן ממוקד את שדה התעופה בסוריה ממנו יצאה המתקפה כימית הקטלנית. "ביום שלישי הדיקטטור הסורי בשאר אסד ביצע מתקפת גז אכזרית ומזעזעת על אזרחים חפים מפשע כשהוא השתמש בגז עצבים", אמר טראמפ. "אסד חנק נשים, ילדים וגברים בזמן שהיו בחיים. זה היה מוות איטי בעבור כה רבים. אפילו תינוקות יפים נרצחו באכזריות במתקפה הברברית. אף ילד לא אמור לסבול זוועות כאלה".

 

"הלילה הוריתי לתקוף את בסיס חיל האוויר בסוריה ממנו יצאה מתקפת הגז. זהו אינטרס חיוני של ארה"ב למנוע ולהרתיע את התפשטות השימוש בנשק כימי קטלני", הוסיף הנשיא האמריקני. "אין מחלוקת על כך שסוריה אכן השתמשה בנשק כימי שהיה אמור להיות מוחרם והפרה את התחייבויותיה הבינלאומיות והתעלמה מההפצרות של מועצת הביטחון של האו"ם".
לסיום, טראמפ קרא לסיום הטבח בסוריה. "שנים של ניסיונות לשנות את התנהגותו של אסד נכשלו נחרצות", אמר. "כתוצאה מכך משבר הפליטים רק ממשיך להעמיק והאזור כולו ממשיך להיות לא יציב ולאיים על ארה"ב ועל בנות בריתה. היום אני קורא לכל העמים המתורבתים להצטרף אלינו ולסיים את הטבח ואת שפיכות הדמים בסוריה ולהביא לסופו של הטרור מכל הסוגים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.