בהוראת יו"ר הכנסת השבעת הממשלה תתקיים מחר בערב

הוועדה המסדרת אישרה לכנס את מליאת הכנסת מחר בשבע בערב להצגת הממשלה

הוועדה המסדרת בראשות ח"כ זאב אלקין אישרה את בקשת יו"ר הכנסת לכנס את מליאת הכנסת מחר בשבע בערב. ראש הממשלה יציג את הממשלה ואת קווי היסוד שלה. לאחר מכן ידבר יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג ואז יתקיים דיון סיעתי של 9 דקות לסיעה. לאחר מכן תתקיים הצבעה והשבעת שרי הממשלה. ההחלטה התקבלה ברוב של 26 בעד וארבעה נגד.

ח"כ איתן כבל אמר כי הוא מכבד את פניית יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטייןולכן הוא תומך בבקשתו ומייעץ לכל חברי האופוזיציה לתמוך בה. "בלי שום קשר אנו ננהל קרב לאורך כל הדרך ואני מקווה שנדע לעשות את המלחמות שלנו כמו שצריך אני רוצה להזכיר לחברי וגם לכם בקואליציה שאתם חייבים לנצח אותנו במאה אחוז הצבעות. אנו צריכים רק אחת, והיא תגיע הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם. גם בקדנציה הקודמת הייתה רק פעם אחת, והיא הספיקה".

על כך העיר לו יו"ר הוועדה זאב אלקין: "אם אתה צודק בפרשנות הזו, אז בזכות זה קיבלנו 30 מנדטים". ח"כ כבל: "חכה אחרי ההודעה מי יהיה שר".

קודם לכן הודיע גם ח"כ מיקי לוי שאינו מתנגד להתכנסות מליאת הכנסת מחר: "משהוקמה הממשלה הרעה הזו, אין טעם בהתנגדות שלנו. הזמן נקבע על מנת לאפשר לטלוויזיה ולעיתונות סוף השבוע לסקר. אם הם רוצים להתנחם בזה לא אכפת לי".

ח"כ יואל חסון: "תהליך המסטיק שראש הממשלה מעביר את עצמו אינו מובן לי. אני במקומו הייתי רוצה לקצר את התהליך. כל הכתבים רואים את הח"כים נכנסים אחד אחד ויוצאים מי חמוץ מי מתוק. זו פגיעה בתדמית הממשלה והכנסת. הנקמה בראש הממשלה תוגש לו על ידי חברי סיעתו".

ח"כ דב חנין: "אנו מתנגדים לדיון מחר. לכנסת יש מסגרת עבודה. והיא עובדת בימים ב', ג' וד'. זה שלממשלה זה לא כל כך נוח, זה לא מצדיק לשבור נורמות".

גם ח"כ ג'מאל זחאלקה התנגד: "אי אפשר להכפיף את עבודת הכנסת לאינטרסים של ראש הממשלה. זה עוד אחד מהתרגילים הפוליטיים. הוא רוצה לקצר את זמן הויכוח. הוא רוצה מינויים חפוזים, כך שמי שלא יתמנה לשר לא יהיה לו זמן לייצר לחץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.