בהיעדר מאבטחים – נסגר שער מרכזי בדרך לכותל

משטרת הכותל המערבי סגרה הבוקר שער כניסה מרכזי של רחבת הכותל המערבי המיועד לבאים מרחוב דוד – שוק שער יפו בהיעדר מאבטחים.

זה כחודש ימים מורגשת ברחבת הכותל המערבי מחסור במאבטחים מטעם חברת "מודיעין אזרחי". ולמרות מאמצים רבים של המשטרה מול החברה לא עלה בידם להגדיל את מאגר המאבטחים, כך שמעת לעת נסגרים שערי כניסה בהיעדר מאבטחים לבדוק את הבאים בשערים.

הבוקר, אסרו חג של חג הפסח. יום מלא במתפללים ובמבקרים נאלצה המשטרה שוב לסגור שער מרכזי בהיעדר מאבטחים.

ב"קרן למורשת הכותל המערבי" דורשים לבחון את ההתקשרות של המשטרה עם חברת "מודיעין – אזרחי" לאור כך שמצב זה אינו יכול להימשך, ולו אפילו ליום אחד נוסף.

ב"קרן למורשת הכותל המערבי" מסכמים בהצלחה את חג הפסח, כאשר למעלה מחצי מיליון אנשים פקדו את הכותל המערבי במהלך ימי החג, בהם יהודים מהארץ ומהתפוצות. בראשות רבנים גדולי תורה, ואישי ציבור שבאו לקיים את זכר העלייה לרגל. וזאת למרות המתיחות שהייתה ברקע במשך ימי החג, לנוכח עשרות הצעירים המוסלמים שהתבצרו במסגד בהר הבית וביקשו כל העת לשבש את תפילתם של המוני בית ישראל.

לרווחת הנשים הורחבה עזרת הנשים באופן משמעותי, אליה התווספו 2 חדרים חדשים בתוך עזרת הנשים אשר מאפשרים תפילות של נשים במקום מקורה. בשלב ראשון מדובר בחדרים זמניים ובעתיד ייבנו חדרים אלו באופן קבוע ויאפשרו מקום תפילה מוגן מפני שמש וקור עבור ציבור הנשים.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א אמר: כי המחזה המרנין הזה של המוני בית ישראל הגודשים את רחבת הכותל המערבי, מבטא את אחדות ישראל במיטבה. קשה שלא להתפעם נוכח העוצמה שיש בזה, המצביע על קשר העמוק של העם היהודי למורשתו ולירושלים.

עם זאת, רב הכותל המערבי התריע בפני הגורמים המדיניים כי המצב שהיה בחג כאשר מידי יום נראתה רחבת הכותל כזירת מלחמה, אל מול רבבות יהודים שחשו מאוימים מעשרות צעירים מוסלמים שהתבצרו במסגד בהר הבית וניסו כל העת לפגוע במתפללים אינו יכול להמשך.

"קולות הנפץ ברקע להניס את המתפרעים העכירו את אווירת החג היפה בכותל המערבי ובירושלים העתיקה. הפעילות האלימה של הפורעים  אינה מחללת רק את קודשי ישראל אלא גם את קודשי האיסלאם".

המשטרה ראויה להערכה על מאמציה והישגיה לאפשר את תפילתם של המוני בית ישראל, אך יתר עם זה לא ייתכן שמצב כזה שמקומותיה הקדושים של העם היהודי יהפכו לשדה קרב יימשך. יש להרחיק מבעוד מועד את הגורמים האלימים המחללים את הקודש ולעצור את המסיתים דורש רב הכותל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.