בהכשר הרב סילמן: הסמארטפון הכשר של רמי לוי • פרסום ראשון

סוף למונופול? בחודשים האחרונים שקדו ברמי לוי תקשורת על סמארפטון כשר שאותו ניתן לקבל באישור מהיר יותר של ועדת רבנים, ופחות בירוקרטיה – פרסום ראשון

האם המגזר החרדי עומד בפני מהפכה סלולרית? לפי הרוחות המנשבות בשווק הסלולר החרדי, לצרכנים החרדים מצפה הפתעה שעשויה לטלטל את שוק הטלפונים במגזר החרדי.

עד כה, חברת 'נתיב' סיפקה סמארטפונים כשרים למגזר החרדי. לצרכן הממוצע לא פשוט היה לקבל את המכשיר, מערכת בירוקרטית – דרך אישור ועדה רבנים שמעניקה לצרכן החרדי את המכשיר עם החותמת.

ל'קוקר' נודע כי בחודשים האחרונים שקדו ברמי לוי תקשורת על סמארפטון כשר שאותו ניתן לקבל באישור מהיר יותר של ועדת רבנים, ופחות בירוקרטיה.

סילמן

בקרב צרכני הסלולר החרדים, ניכר ביקוש רב למכשיר מפוקח שעונה על הדרישות של המגזר החרדי. אולם לצד הרצון הרב, ועדת הרבנים לעניני תקשורת לא מיהרה לשום מקום.

במקביל, רמי לוי תקשורת החל לפתח את הסמארטפון המפוקח שיענה על הדרישות של הציבור החרדי ומצד שני יקבל הכשר מועדת רבנים, לאחר חודשים רבים של התחבטויות, הפור נפל,  רמי לוי  קיבל את ברכת הדרך ואת החותמת מחברי בית הדין ומהגר"י סילמן בבני ברק.

הרב יהודה סילמן
הרב יהודה סילמן

הקריטריונים לקבלת המכשיר פשוטים יותר: כל מחזיקי מכשיר שאינו כשר או לחלופין מחזיקי קו שאינו כשר רשאים לקבל את המכשיר. בנוסף עובדים הנדרשים מתוקף עבודתם לתקשורת חוץ משרדית גם כן יכללו בין האנשים שיזכו לחותמת בית הדין.

לפי הערכות של מומחים בתחום, יש פוטנציאל עצום בקרב צרכני הסלולר במגזר החרדי אשר יהיו מחוברים למהפכת הסלולר שקיבלה אף את חותמת הכשרות.

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה העניין???
  עכשיו המונפול יהיה של הרב סילמן וכו'

  נראה לכם שלא שילמו לו???

  כמה המכשיר יעלה?

  דורה |
  הגב
  • מונופול-הוא מונח המגדיר בעלות או שליטה בלעדית של גורם מסוים בתחום חיים כלשהו. בתחום הכלכלה מגדיר המונח מצב בו בשוק של מוצר (או שירות) מסוים קיים מוכר אחד בלבד. דבר זה מקנה לאותו גורם, הקרוי "בעל המונופול" או מונופוליסט, שליטה בתחום פעילות בשוק, לרוב תוך הגבלה של התחרות בו.
   וממילא תגובתך שהמונופול יהיה כעת של הרב סילמן לא במקומה.

   מה זה מעניין אותי אם שילמו לו? העיקר שכעת אוכל ללכת עם מכשיר כשר בלי כאבי ראש לקבל אישור.

   יוסי |
   הגב
  • בגלל שהייתה וועדה רקובה, שהכל אצלה עבד עם מעטפות,
   זה מחייב שכל הרבנים שחשוב להם לתת מענה לציבור – הם גם כאלה?!

   יעל |
   הגב