משתמטים ועריקים: גל מעצרים בריכוזים החרדים

לאחר שעצרה 3 עריקים חרדים שלא התייצבו, במשטרה הצבאית ניסו לעצור הלילה עריק נוסף המתגורר בביתר עילית, בנוסף, המשטרה הצבאית פתחה בגל מעצרים בקרב משתמטים חרדים. צפו { סערת הגיוס}

לאחר שעצרה 3 עריקים חרדים שלא התייצבו בלשכת הגיוס, במשטרה הצבאית ניסו לעצור הלילה עריק נוסף המתגורר בביתר עילית,  כוחות משטרה וצבא פשטו באישון לילה על דירה ברח' רוז'ין  על מנת לעצור בחור ישיבה בעיר.

למעלה מ-30 חרדים התקבצו במקום ומנעו מכוחות הצבא והמשטרה לעצור את העריק, ההערכה היא כי ליברמן הנחה את המערכת הצבאית להחריף את העימות מול החרדים ולהגביר את מעצר העריקים.

צפו: המשטרה הצבאית מנסה לעצור עריקים

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום רביעי 22 מרץ 2017

עסקני ארגון 'הצלה לאחים' שמטפלים בנושא העריקים מספרים 'לקוקר' כי בימים האחרונים נעצרו קרוב ל-10 משתמטים חרדים שמסיבות כאלו ואחרות לא התייצבו בלשכת גיוס, כאלו ששהו בחו"ל, ואחרים בשל מעבר דירה או דואר שלא הגיע ליעד. העסקנים מטפלים באותם בחורים מול המחלקה המשפטית של הארגון ומנסים להביא לשחרורם.

במהלך הימים האחרונים יצא צה"ל למבצע נרחב בו נתפסו קרוב ל-300 עריקים בהם חרדים. עדיין לא ברור האם חברי הכנסת החרדים מטפלים בעניינם של העריקים.

צילום: דב גרף 

 

 

 

במקביל, הפלג הירושלמי –  -יוצא בקריאה פנימית למשפחות העריקים שנעצרו, להתקשר ישירות אל שר הביטחון ליברמן  כדי להביע בפניהם את מחאתם. "לפנייך רשימת טלפונים של הגורמים האמונים על נושא זה (גיוס חרדים) במערכת הפוליטית", נכתב במסמך.

"אנו מקווים שכשהם יבינו את הכאב שלנו בנושא עקרוני זה ועד כמה פעולותיהם מתנכלות ומפרות את זכויותינו הדתיות הבסיסיות, הם ירפאו את הצקותיהם לנו בשל יהדותינו", הוסיפו המפיצים.

מטרת הקמפיין היא לגרום להצפה של מכשירי הטלפון של אותם בכירים בכמות גדולה מאוד של שיחות שיכבידו על אופן תפקודם. אך בשל ייעוץ משפטי מקפידים המחברים לציין שאין להטריד או לבצע פעולה לא חוקית.

"אין להשתמש ברשימה לצורך פעולות בלתי חוקיות ו/או הטרדות כלל", הוסבר במסמך. "ניתן לחייג על מנת להסביר, להבהיר ולהביע את הכאב בשעות הסבירות ביום ואין לחייב שוב במידה והתקבלה כבר מענה באותו היום. ניתן לחייג בכל יום מהימים בהם בני הישיבה נמקים שבויים וחטופים בכלא הצבאי".

מוקדם יותר, פורסם, כי בימים האחרונים מרענן שר הבטחון אביגדור ליברמן את  תקנות הגיוס אותן מבקש השר ליברמן להעביר- תקנות להם מתנגדים בתוקף חברי הכנסת החרדים ומנסים למזער את שינוי התקנות.

לקוקר נודע כי מהתקנות החדשות שקבע ליברמן, מעתה יורידו את גיל ההתייצבות  מגיל 17 לגיל 16, כן יחויבו להתייצב 23 בחורים בישיבה  – תקנה שבלתי ישימה בלא מעט ישיבות קטנות.

בקול ברמה פורסם עוד חלק מהתקנות שיפגעו בישיבות של הפלג הירושלמי, על פי התקנות ישיבה ש-20% מתלמידיה לא יתייצבו בלשכת הגיוס, תתבטל ההכרה בישיבה.

בנוסף, שר הבטחון יוכל על דעת עצמו להסיר ישיבה מהרשימה במידה ולדעתו ״התקיימו טעמים מיוחדים המצדיקים את הסרת הישיבה מהרשימה״.

יהושע פולק הגיב על התקנות החדשות אצל נועם זיגמן ב׳קול ברמה ואמר׳: "זו שערורייה, מעולם לא נשמע כדבר הזה. אני מקווה מאד שהתקנות הללו לא באו מתוך המחנה החרדי. יש לי חשש שהנציגים החרדים מביעים הסכמה שבשתיקה".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לח"כים החרדים: גלו בזנבות הסוסים את אותה התחשבות בנו שהם גילו בהכתרת ברקת!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב