בהסכמת הבית היהודי: החוק הצרפתי נקבר

בהסכמת הבית היהודי ודוד ביטן החוק האוסר חקירת ר"מ ירד מסדר היום

מכתב שיצא הבוקר מיו״ר סיעת הבית היהודי, ח״כ שולי מועלם, ליו״ר הקואליציה ח״כ דוד ביטן, בדרישה לעצור את קידום חוק חקירות ראש הממשלה, על פי ההסכם הקואליציוני (מדובר בחוק יסוד).

לאחר דין ודברים בין ביטן לבין החכי"ם של הבית היהודי הוחלט להוריד את החוק אך לקדם חוק אחר שדומה לו.

ע"פ הסיכומים, הסכם עם הבית היהודי הוא עצירת החוק הצרפתי תמורת חוק מניעת המלצות משטרה לכתבי אישום.

וזה לשון המכתב:

מושב החורף נפתח בהעלאת הצעת חוק יסוד: הממשלה (תיקון- איסור על חקירה פלילית נגד ראש הממשלה במהלך תקופת כהונתו), התשע"ח- 2017, של ח"כ דוד אמסלם. ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצ"ח בשבוע ועל כן סיעת הבית היהודי קיימה דיון מהותי ומעמיק בנוגע להצ"ח בישיבת הסיעה שהתקיימה ביום שני. בדיון נתגלעו חילוקי דעות משמעותיים בין חברי הסיעה ולא הושגה הסכמה.

ההסכם הקואליציוני לכינון הממשלה ה-34 למדינת ישראל, שנערך ונחתם בתאריך י"ח באייר התשע"ה, 7 במאי 2015, בין סיעת הליכוד בכנסת ה-20 ובין סיעת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט בכנסת ה-20, כולל בתוכו את סעיף 35:

35. "הצדדים מסכימים, כי חוקי יסוד חדשים או שינוי בחוקי יסוד קיימים (מלבד שינוי חוקי יסוד שהוסכמו במפורש בהסכמים הקואליציוניים על ידי כל הסיעות), יוגשו ויחוקקו אך ורק בהסכמת כל אחת ואחת מסיעות הקואליציה. היה והצעה תועלה להצבעה בניגוד לאמור, יצביעו כל סיעות הקואליציה נגדה".

לאור חילוקי הדעות המהותיים שנתגלעו בסיעתנו ולאור סעיף 35 בהסכמים הקואליציוניים, אני מבקשת לא להעלות את הצעת החוק בשלב זה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.