בהשקעה של מיליוני שקלים: תחנת כיבוי תחנך בביתר

בטקס רב רושם שייערך בביתר בעוד כשלושה שבועות, תיחנך תחנת הכיבוי החדשה והמתקדמת, שנבנתה בהשקעה של מיליוני שקלים * המבנה החדש נמצא במרכז החירום העירוני הגדול * במעמד ישתתפו השר לביטחון פנים גלעד ארדן ונציב כבאות והצלה ראשי * בנוסף – החלו העבודות להקמת תחנת המשטרה החדשה במתחם

תנופת הפיתוח של ביתר עילית, לא פוסחת גם על מבנה מרכז החירום העירוני – בעוד מספר שבועות תיחנך במקום תחנת הכיבוי החדשה והמתקדמת של ביתר.
\
במעמד חנוכת התחנה, ישתתפו השר לביטחון פנים גלעד ארדן, נציב וכבאות הצלה ראשי רב טפסר שחר איילון, סגן נציב כבאות והצלה טפסר בכיר שמעון בן נר, מפקד מחוז יו"ש טפסר בכיר אמנון אמיר, ראש העיר מאיר רובינשטיין, סגניו ובכירי העירייה, לצד גורמים נוספים בממשלה ורשויות החירום.

התחנה החדשה, שנבנתה בשיתוף בין העירייה והמשרד לביטחון פנים, ממוקמת כאמור במבנה מרכז החירום של העירייה לצד מוקד החירום העירוני. בחודשים האחרונים הושקעו במקום למעלה משניים וחצי מיליוני שקלים בתוך המבנה, ולדברי להב תמיר ארז, מדובר במבנה מתקדם, של אחת התחנות היפות והמתקדמות בארץ מבחינה טכנולוגית ורווחת הכבאים.

בשלב הנוכחי, מוצבות בתחנה שלוש כבאיות, בהן כבאית חדשה שהגיעה לתחנה רק בשבועות האחרונים, כשבקרוב תצטרף ניידת מיוחדת לחומרים מסוכנים, ובעתיד גם מנוף גבהים. מי שמפקד על התחנה הוא להב תמיר ארז, והיא נמצאת תחת אחריותו של מפקד התחנה האזורית בגזרת יהודה רשף רוני יעקב.

כחלק מפתיחת התחנה החדשה, גדל גם כח האדם בה, כאשר בסיום קורס הכבאים הקרוב יצטרפו לתחנה ארבעה כבאים נוספים, בכך יגיע מספרם של לוחמי האש בתחנה ל-15. כשבנוסף, יפתח בחודש הבא קורס למתנדבים תושבי העיר.

יש לציין, כי בחלקו האחר של המבנה תיפתח תחנת משטרה גדולה בעיר, אף היא בשיתוף וביוזמת העירייה. העבודות להקמתה כבר החלו בפועל בערב חג השבועות. סיום העבודות וחנוכת תחנת המשטרה צפויים במהלך השנה הקרובה.

השלב האחרון עליו עמלים בימים אלו בעירייה, הינו הקמת חדר המיון הקדמי הגדול, עבורו קיים מקום במבנה החירום. בימים אלו מתנהל מו"מ מתקדם בין העירייה למס' גורמים בנושא, בהם ארגוני רפואה מובילים, לצד בי"ח גדול, על מנת להפעיל באמצעותם את חדר המיון.

ראש העיר מאיר רובינשטיין בירך על חנוכת המבנה, ולדבריו "ביתר עילית נמצאת בתנופת פיתוח גדולה, בכל התחומים. תנופת הפיתוח הזו לא פסחה גם על המשטרה ושירותי הכבאות, כמו גם על עשרות מוסדות חינוך וציבור הנבנים בכל רחבי העיר. אני נרגש לקראת חנוכת מבנה החירום העירוני, ומרגיש שיש לנו סייעתא דשמיא מיוחדת בעשייה. בעז"ה נמשיך לפתח ולהוביל את ביתר לתנופה ושגשוג".

המתחם החדש בתחנה

הריהוט במתחם התחנה החדש

התחנה החדשה

כבאית חדשה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.