בהתאם להחלטת הקבינט: החלו חסימות בשכונות הערביות בי-ם

כוחות הביטחון החלו ליישם בשטח את החלטות הקבינט שהתקבלה אמש: במהלך הבוקר שולבו 300 חיילי צה"ל בפעילות ביטחון שוטף במרכזי הערים. בנוסף, הוצבו מחסומים בחלק מהכניסות לג'בל מוכבר. בתוך כך, ועדת החוץ והביטחון אישרה פה אחד את בקשת שר הביטחון לגייס בצו 8 כ-1400 אנשי מילואים של משמר הגבול

שעות לאחר סיום ישיבת הקבינט – ההחלטות שהתקבלו בה מתחילות להיות מיושמות בשטח: ההוראה לתגבר את האבטחה בכבישים ובערים נכנסה היום לתוקף. מהמשטרה נמסר כי שש פלוגות צה"ל נקלטו הבוקר (רביעי) בשורות הארגון והוצבו ברחבי הארץ. בהמשך הם צפויים להיפרס גם בכניסה לשכונות קו התפר ובכניסות למזרח ירושלים במטרה לבדוק חשודים פוטנציאליים.

כפועל יוצא מהחלטת הקבינט, יקוצרו קורסים והכשרות של יחידות שונות והחיילים ישלחו חמושים לרחובות הערים. בנוסף לכך, שוטרים צבאיים ישולבו בניידות של משטרת ישראל. כוח האדם שיתפנה במשטרת ישראל ישתתף במחסומים, בפעילות הבידוק ויצירת הלחץ על תושבי מזרח ירושלים.

בנוסף, הבוקר הוצבו מחסומים בכניסה וביציאה לשכונת ג'בל מוכבר, שממנה יצאו אתמול שלושה מחבלים שביצעו את שני הפיגועים בירושלים שבהם נרצחו שלושה בני אדם.

בתוך כך, ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ צחי הנגבי (ליכוד) אישרה היום (רביעי) פה אחד את בקשת שר הביטחון לגייס בצו 8 כ-1400 אנשי מילואים של משמר הגבול.

נציג משמר הגבול בדיון, נצ"מ אמיר כהן, עדכן כי עד כה גויסו בפועל כ 850 לוחמים ובמידת הצורך קיימת אפשרות לגייס את שאר הלוחמים. עוד הוסיף נצ"מ כהן כי ניכר שהמוטיבציה של הלוחמים שגויסו היא גבוהה ביותר.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי הקבינט המדיני-ביטחוני הסמיך את משטרת ישראל להטיל סגר על מזרח ירושלים ועל מוקדי חיכוך בעיר הבירה לפי הצרכים המבצעיים. בדיון שנמשך אל תוך הלילה והסתיים רק לפנות בוקר הוחלט להציב כוחות צבא במרכזי הערים, ובמקומות רגישים על גדר הביטחון.

עוד הנחו בקבינט לגייס 300 מאבטחים ליצירת מערך הגנה לתחבורה הציבורית בירושלים. הקבינט ישוב ויתכנס היום בצהריים לטיפול בנושאים נוספים, ביניהם ההסתה נגד ישראל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

בנוסף, הקבינט אישר הקמת מערך אבטחה בתחבורה הציבורית בירושלים. על פי התכנית שגובשה במשרד התחבורה, צה"ל יאבטח את תחנות האוטובוס והרכבת הקלה הנמצאות במקומות מרכזיים בעיר, זאת עד להכשרת מאבטחים ותגבור כוחות המשטרה. המהלך יצא לפועל בתוך חודש ימים. במקביל, בצה"ל הוחלט על הוספת שני גדודים ביהודה ושומרון; שלוש פלוגות בקו התפר, ועוד שני גדודים ברצועת עזה סמוך לגדר המערכת.

בתוך כך, שני הפצועים מהפיגוע בקו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם. מצבו של פצוע בן 76 מוסיף להיות אנוש, מצבה של פצועה בת 69 מוגדר בינוני ויציב, והיא בהכרה.
מצבו של פצוע בן 79, מפיגוע הדריסה והדקירה במלכי ישראל הוגדר בינוני ויציב והוא בהכרה. שני הפצועים מפיגוע הדקירה שלשום בפסגת זאב מאושפזים בבית החולים הדסה הר הצופים, ומצבם מוגדר קשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.