בואו הביתה: המדינה רוצה את יהודי הגולה שעוסקים בטכנולוגיה

משרד העבודה והרווחה יכיר בתעודת ההסמכה ובניסיון המקצועי שצברו בחו"ל אנשי טכנולוגיה לצרכי הרישוי בארץ

שר העבודה והרווחה חיים כץ: ״אנחנו רוצים לראות עוד ועוד יהודים עושים עלייה ומתיישבים דרך קבע בארץ. המשרד עושה את כל המאמצים על מנת לסייע לעולים להקלט בצורה המיטבית ולהשתלב באפקטיביות בשוק העבודה הישראלי״.

האגף לרישום ורישוי עיסוקים במשרד העבודה והרווחה משתתף ביריד תעסוקה לעולים חדשים אשר יתקיים בפריז בתאריך 18/6/17 ביריד, שארגנה הסוכנות היהודית בשיתוף עם משרד הקליטה, יוכלו העולים להתוודע להצעות עבודה בארץ, להיפגש עם מעסיקים מובילים ולהתכונן לחיים המקצועיים בארץ בהתאם להכשרתם והשכלתם, הכל במטרה להסיר חסמים ולעודד עלייה. האירוע מתקיים זו הפעם השנייה השנה בצרפת, וגם הפעם צפויים להשתתף בו מאות עולים פוטנציאלים.

ביריד יוכלו העולים גם לממש את זכאותם להגשת בקשה לרישום ורישוי מקצועי בארץ. בעקבות תהליך שהשלים משרד העבודה והרווחה לפני כשנה, הורחבה ההכרה בתארים נפוצים במדינות העלייה השכיחות. בעקבות פיתוח זה, יוכלו מהנדסים, אדריכלים, חשמלאים, הנדסאים וטכנאים, להשלים את תהליך הרישום המקצועי עוד לפני העלייה למטוס. כך לדוגמה הוכרו התארים הנפוצים בצרפת: BTS,DUT כמקבילים לתואר הנדסאי או טכנאי. כמו כן, המשרד הכיר ב2/3 ניסיון מקצועי שנצבר במדינת המוצא, כחלק מתקופת הניסיון הנדרשת לרישוי.

על מנת למפות את צרכי העולים ולהתוודע לרקע המקצועי שלהם, האגף לרישום ורישוי עיסוקים במשרד העבודה והרווחה ערך מחקר משווה בעלות כוללת 1.3 מלש"ח, ועבד מול הגורמים המקצועיים בארצות המוצא של העולים: רוסיה, צרפת מולדובה, אוקראינה ובלגיה. המחקר סקר את סוגי המקצועות וההכשרות השונים, והשווה בין הקריטריונים לרישום מקצועי בארץ ובחו"ל, וכך הצליח "לתרגם" את התעודה מארץ המוצא לסטנדרט בארץ, ולסייע לעולה לחזור לעבודתו לאחר ההגירה ארצה. פיתוח זה מאפשר למאות עולים שעוסקים במקצועות טכנולוגיים, להתחיל לפתח את הקריירה המקצועית שלהם בארץ ללא עיכובים נוספים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.