"בואי תרביצי לי": כך החל עימות זועבי(וידאו)

6 שנים לאחר משט המרמרה, דיון סוער מאד במליאת הכנסת על הסכם הפיוס עם טורקיה. מהומה פרצה כאשר ח"כ חנין זועבי עלתה לדוכן ואמרה שחיילי צה"ל רצחו פעילי שלום. ח"כים זעמו וניסו בעצמם להורידה מהדוכן. {העימות המלא}

6 שנים לאחר משט המרמרה, דיון סוער מאד במליאת הכנסת על הסכם הפיוס עם טורקיה. מהומה פרצה כאשר ח"כ חנין זועבי עלתה לדוכן ואמרה שחיילי צה"ל רצחו פעילי שלום. ח"כים זעמו וניסו בעצמם להורידה מהדוכן.

זועבי עלתה לנאום במהלך דיון מיוחד בנושא הסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה, במסגרתו תשלם ישראל כ-20 מיליון דולר למשפחות הרוגי משט המרמרה. חבר הכנסת אורן חזן החל בקריאות ביניים לעבר זועבי בעודה צועדת אל הדוכן (בין היתר קרא: "פה זה לא הרשות הפלסטינית"), עוד לפני שהחלה לדבר.

"אני עמדתי פה לפני שש שנים, חלק מכם זוכרים את השנאה והעוינות כלפיי ותראו לאן הגענו", אמרה זועבי בנאומה. "התנצלות למשפחות של אלה שקראו להם טרוריסטים. התשעה שנרצחו, מתברר שצריך לפצות את המשפחות שלהם. אני דורשת התנצלות לכל הפעילים הפוליטיים שהיו על המרמרה והתנצלות כלפי חברת הכנסת חנין זועבי שהסתתם נגדה במשך שש שנים. אני דורשת פיצויים ואני אתרום אותם למען המשט הבא. כל עוד יש מצור צריך לארגן עוד משטים".

בשלב זה ניגש חבר הכנסת חיליק בר (המחנה הציוני) אל הדוכן וקרא קריאות לעבר זועבי. אחריו ניגש גם חזן והחל לצעוק על סגן יו"ר הכנסת. בעקבות השניים ניגשו חברי כנסת נוספים, ביניהם נאווה בוקר (ליכוד), עליזה לביא (יש עתיד) ומיקי לוי (יש עתיד).

סגן יו"ר הכנסת חמד עמאר (ישראל ביתנו) דרש מזועבי להתנצל על דבריה כלפי חיילי צה"ל, ובמשך דקות ארוכות לא שב הדיון לסדרו, כשחברי הכנסת המשיכו בצעקות. "מי שרצח הוא מי שצריך להתנצל", טענה זועבי. "נרצחו תשעה אנשים, אתם צריכים להתנצל ולסיים את המצור על עזה". גם חזן וגם זועבי הוצאו מהמליאה על ידי הסדרנים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדינה מפגרת, עם הבג"ץ שלנו בסוף גם יניפו דגל דעא"ש בכנסת וידרשו "התנצלות" למי שפגע בעורפי הראשים, במקום לשלוח את זועבי תשלחו את הבג"ץ שהכניס אותה לכנסת.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב