בואש ומעצרים: 30 עצורים בהפגנת הפלג

לפני זמן קצר הסתיימה הפגנת הפלג הירושלמי שחסם את דרכי הכניסה לירושלים.  בהפגנה נעצרו כ- 30 מפגינים, המשטרה פעלה באלימות קשה כלפי המפגינים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות

לפני זמן קצר הסתיימה הפגנת הפלג הירושלמי שחסם את דרכי הכניסה לירושלים.  בהפגנה נעצרו כ- 30 מפגינים, המשטרה פעלה באלימות קשה כלפי המפגינים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

לאחר כמה שעות שבהם תושבים בירושלים לא היו יכולים להמשיך את שגרת חייהם, המפגינים התפזרו מצומת הרחובות שרי ישראל יפו, לאחר הוראת ויחזור לתלמודו.  הציר נפתח לתנועה.

המפגינים חסמו גם את צומת גשר המיתרים בירושלים. עד כה נעצרו 30 מפגינים.

צילום: מחאת חרדים הקיצוניים

המחאה נעשתה על מעצרו של תלמיד הפלג הירושלמי יצחק אריה, תלמיד ישיבת בריסק, שלמד בעבר ב'כנסת יצחק' בקרית ספר. התלמיד, נעצר הלילה לבדיקה שגרתית על ידי משטרת לוד, ולאחר שהתברר כי הוא עריק, בכוונת המשטרה להעבירו לידי המשטרה הצבאית.

מדובר בנכדו של הגר"ג טולידנו זצ"ל ר"י אור ברוך ובנו של הגר"ש אריה זצ"ל שנפטר לפני כשנה.

המשטרה מסרה: "כמה מאות חרדים קיצוניים מפגינים וחוסמים את צירי התנועה ופסי הרכבת הקלה בצומת הרחובות יפו שרי ישראל בירושלים

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גפני אל תפגע בחרדים

  גפני אל תפגע בחרדים

  גפני אתה אל תפגע בחרדים |
  הגב
 2. תהילות לאל עליון, זכינו והתרבו לאחרונה שלוחי דרבנן, חדשים גם ישנים, - הפלג הם היחידים שמקדשים שם שמים ואין לך קידוש השם יותר גדולה מהם

  *
  תהלות לקל עליון, זכינו שנתרבו לאחרונה שלוחי דרבנן, חדשים גם ישנים, רבבות אלפי ישראל, חרדים מהפלג הקיצוניים חשובים, צדיקים, קדושים, וטהורים, ממפלגת "עץ" הם שלוחי דרבנן האמיתיים, שלוחא דרבנן לא מחשב חשבונות אישיים כלשהם, שלוחא דרבנן מקיים את מצות משלחיו, אף אם ברור לשליח כשמש בצהרים שצעד כזה ירחיק אותו ואת תנועתו ממצביעים פוטנציאלים, או יפגע בפופולאריות האישית שלו, הוא מציית ללא עוררין, ונותן דין וחשבון אך ורק למשלחיו, המה עיני העדה אשר באורם נראה אור. מן השמים הם זכו להפגין וחסמו את צירי התנועה, ופסי הרכבת הקלה, בצומת הרחובות יפו שרי ישראל בירושלים עיה"ק.

  שלוחא דרבנן מהפלג מקיים בעצמו תדיר: לא גבה ליבי ולא רמו עיני, בידעו ומכירו דלית ליה מגרמיה כלום והכל בחמלת ד' עליו, ונותן הודאה ליוצרו וקונו אשר הקים מעפר דל ומאשפות הרים אביון, וזכה למחות ברבים על כבודו של הקב"ה ונגד חידוש גזירת גיוס השמד והזימה.

  פשוט שחובה על כל אחד ואחד להשתתף בהפגנת הפלג כי אנחנו במצב של גזירת שמד שגוזרים על עולם התורה להקריב מקרבו מכסות ויעדים למולך, חובה על כל אחד ואחד להשתתף ולמחות ולהגן בגופו על עולם התורה. יסודות ההנהגה הציבורית מאז קום מדינת הכפירה השמד והזימה, נתקבלו ממרן החזו״א זללה״ה שהורה כיצד לנהוג עם השלטונות והמוסדות הממשלתיים וכל כיוצ״ב, תלמידי החזו׳׳א ידעו היטב את הדברים ממקורם, העבירו את הנחיותיו גם לאלה שלא שמעו, וע"פ הדברים האלה מתנהלת הנהגת הציבור כל השנים האחרונות. אחרי שעתיים וחצי של הפגנה: "הודעה לציבור המפגינים מאת הועדה להצלת עולם התורה – ויחזור לתלמוד".

  וגדולי ישראל היינו כל אלו שמשיכים להנהיג כלל ישראל רק ע"פ דרך מרן הגאון הצדיק קדוש עליון רבי שמואל זצוק"ל המלאים יראת שמים וחרדה גדולה לכבודו יתברך ברוך הוא, ואחריות לעתיד של כלל ישראל בתבונה שקולה, נוהגים בהנהגת מרן החזו״א זללה׳׳ה, ממש כמו שהיה נוהג מרן החזו״א זצוקללה״ה״.

  ומהי קנאות אמיתית? וכאן המקום להבהיר את ענין הקנאות לדבר ד׳, הקנאות האמיתית היא לדעת את האמת ע"פ תורה בכל ענין, ולהתנהג בדרכי התורה והוראות חכמיה האמיתים בלא פשרות וויתורים כלל וכלל, אף כשנדרשים מאמצים והקרבה, וכן להתרחק מכל השפעת החילוניות ושותפיהם הידועים, ולצאת לרחוב להפגין ולמחות בלי שום פחד מהשלטונות.

  ודבר פשוט הוא, שחובה עלינו ועל ההנהגה ועל גדולי התורה לפעול כמיטב היכולת בכל זה, כנגד זה ניצבת הקנאות המזויפת כמו מחכי"ם של דגל, ויענקושי, וכדומה, המתעלמים מלמחות, ולהפגין, ׳כח׳ ׳עוז׳ ׳עוצמה׳ ׳וגבורה׳, למען קידוש שם שמים ברבים.

  וכל אלו שפוערים פיהם נגד הנהגת מנהיגי הדור מפלג הירושלמי המדברים עליהם דברי בלע בראש חוצות קבל עם ועדה, כנגד האמור, הם מאלו שמדברים דברי חירוף לעג ולעז כנגד הנהגת שהנהיג מרן החזו״א.

  אחריות גדולה, ישנה על כל בני תורה גדולים וקטנים, ועל כל החרדים לדבר ד׳ אנשים נשים וטף, לדעת את זה, ושכולם חייבים לצאת ולמחות וכו' ואין לך קידוש השם יותר גדולה מזה כדכתיב פנחס הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקִנְאָתִי, אין שמירה יותר טובה לעם ישראל מהמחאות. וכל הפועל כנגד ההנהגה הישרה, הרי הוא מהרס את הנהגת הציבור כולה מהמסד ועד טפחות.

  התאחדות בני הישיבות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב