בואש ועצורים: הפלג הירושלמי חוסם את הכבישים

ראשי הפלג הירושלמי הודיעו למפגינים "לחזור לתלמודם" – ולשוב אל ספסלי הישיבות, אך למרות ההודעה, בבני ברק, בבית שמש, ובאיזור צומת שילת ההפגנות נמשכות כרגיל. תיעוד

לאחר הפגנות אלימות וסוערות במיוחד, במהלכם נעצרו עשרות מפגינים, הודיעו ראשי הפלג הירושלמי למפגינים "לחזור לתלמודם" – ולשוב אל ספסלי הישיבות בכל רחבי הארץ. למרות ההודעה, בבני ברק, בבית שמש, ובאיזור צומת שילת ההפגנות נמשכות כרגיל.

עד כה נעצרו 22 מפירי סדר שחסמו את הכביש וסיכנו את עצמם ואת יתר משתמשי הדרך. כוחות משטרה במקום מנסים לפתוח את הכביש לתנועה ולצמצם את הפגיעה במשתמשי הדרך.

דובר המשטרה מסר כי: בניגוד לפרסומים. לא נעשה בבני ברק שימוש ברימוני הלם או בזיקוקין.

הרקע להפגנות שהחלו הערב, הוא גזר הדין שניתן היום לאחד עשר בחורים שנעצרו בגין עריקות במהלך הפגנות קודמות.

לקראת ההפגנות היום הודיעה המשטרה כי הפעם תגלה אפס סובלנות למפגינים ואכן מיד עם פרוץ ההפגנות הותז החומר החריף ״בואש״ זה שבגינו העריכו כמה כלי תקשורת שההפגנות הסתיימו.

לאחר שכעשרים מפגינים נעצרו בירושלים ובני ברק הודיעו בפלג הירושלמי על הפסקת ההפגנות וקראו לכולם לשוב לתלמודם – אך בבני ברק ובערים נוספות – ההפגנות נמשכות כרגיל.

על פי תיעוד שהתפרסם ברשת בשעתיים האלה נצפה איש שדומה לאיש העסקים מנחם כרמל, כשהוא סופג אלימות מצד מספר שוטרים, אך לאחר בירור – לא מדובר בכרמל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה קרה באמת. בכיתה ה' שבת"ת תפארת טבריה. פריצת כל החומות. תקדים חמור ביותר בתלמוד תורה בעיר טבריה: חייל עם מדים וכיפה שחורה גדולה, החליף את המלמד הרבי הקבוע, ובמשך שלושה ימים מסר מידי יום במשך מספר שעות שיעור בנושא התנהגות בשעות חירום, כאשר בנוסף לכך באותו שבוע כמעט לא למדו בכתה שום דברי תורה כמו גמרא משנה והלכה וכו'. לסיום החגיגה - כל הילדים נעמדו להצטלם עם החייל במסיונר הכור בד' ובתורתו, לתמונת מזכרת של שמד בפועל, ואותו תלמוד תורה עוד מתגאה בכך ומזמין את החייל העמליקי לבוא שוב. כדרך העולם ופירצותיו, זה מתחיל בטבריה ומחר זה כאן. מזעזע. לפני מספר שנים על סיפור כזה הארץ הייתה רועשת. אבל היום ברשות הכופר הידוע מזרע יון והמן הרב משה גפני, והכל שהוא אומר זה בשם הרב הגאון שטיינמאן שליט"א הכל אפשרי כולל שמד גמור. הכל מותר אפילו לחלל שבת וגם לחפור קברי ישראל. אבל בימים כתיקונם, מבין כל אבא שאתה הילד הוא שולח לחיידר כדי ללמוד תורה ויראה, ובוודאי שלא היה מסכים שישמע שיעורים מאדם לא מוכר, אבל היום, אם זה חייל נואף ממש, אז ודאי, הרי זו מצוה גדולה.

  פריצת כל החומות. תקדים חמור ביותר בתלמוד תורה בעיר טבריה: חייל עם מדים וכיפה שחורה גדולה, החליף את המלמד הרבי הקבוע, ובמשך שלושה ימים מסר מידי יום במשך מספר שעות שיעור בנושא התנהגות בשעות חירום, כאשר בנוסף לכך באותו שבוע כמעט לא למדו בכתה שום דברי תורה כמו גמרא משנה והלכה וכו'. לסיום החגיגה – כל הילדים נעמדו להצטלם עם החייל במסיונר הכור בד' ובתורתו, לתמונת מזכרת של שמד בפועל, ואותו תלמוד תורה עוד מתגאה בכך ומזמין את החייל העמליקי לבוא שוב. כדרך העולם ופירצותיו, זה מתחיל בטבריה ומחר זה כאן.

  מזעזע. לפני מספר שנים על סיפור כזה הארץ הייתה רועשת. אבל היום ברשות הכופר הידוע מזרע יון והמן הרב משה גפני, והכל שהוא אומר זה בשם הרב הגאון שטיינמאן שליט"א הכל אפשרי כולל שמד גמור. הכל מותר אפילו לחלל שבת וגם לחפור קברי ישראל. אבל בימים כתיקונם, מבין כל אבא שאתה הילד הוא שולח לחיידר כדי ללמוד תורה ויראה, ובוודאי שלא היה מסכים שישמע שיעורים מאדם לא מוכר, אבל היום, אם זה חייל נואף ממש, אז ודאי, הרי זו מצוה גדולה.

  וכך אירע הלא ייאמן. בת"ת תפארת טבריה שתחת מעיין החינוך התורני של ש"ס הספרדים תלמידי מרן הגאון הרב עבדיה זצ"ל ובהנהלת הגוי המשומד הרב דוד דרלי, הגיע השבוע חייל בלבוש חרדי עם מדים וכיפה שחורה, להחליף את המלמד בכתה ה' כדי ללמד את הילדים מוכנות לרעידות אדמה וכו'. כן, זה קרה באמת. בכיתה ה' שבת"ת תפארת טבריה, לימד החייל את הילדים מתוך חוברת של פיקוד העורף, במשך שלשה ימים כמה שעות כל יום בשעות הבוקר, כמובן וכמובן על חשבון לימודי הגמ' והתורה. למותר לציין שהחוברת עצמה כלל לא מתאימה לציבור החרדי ולתכניו, אבל המצוה הגדולה ללמוד מפי חייל בחזות חרדית, דוחה גם את עבירה זו. והכל כמובן תמורת כסף ועוד כסף ועוד.

  לקינוח המעמד הגדול והקדוש, הצטלמו במשותף, החייל המתיון העמלקי המשומד עם כל הילדים החרדים והמלמד המקורי, בלי שום בושה, רק מתוך שמחה של הס"ם התפרקות שטרם נשמעה כדוגמתה.

  לא לא לא לא לא לא לא מדובר בתלמוד תורה לנושרים, בכלל לא לא לא לא לא לא לא מדובר בתלמוד תורה לנושרים שגם היה אסור ללמוד דברי כפירה גמורה מכופר חייל של זנות ושמד.

  זה קרה באמת בכיתה ה' בת"ת תפארת טבריה מעיין החינוך התורני של ש"ס |
  הגב