"בוגדים, החוצה" / נועם ארנון על הדרך הבטוחה לניצחון

נועם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון, בטור נוקב על המלחמה שרק החלה, על ההתיישבות ביהודה ושומרון ,שבלעדיה יתרחש האסון הבא, ועל הבוגדים מתוכינו אנו:

המלחמה שרק התחילה

רבים בתוכנו מנסים להתנחם על התסכולים מול המחדל המדיני במערכה הנוכחית, במחשבה שאכן חטפנו מכות כואבות, ואמנם העורף הישראלי חשוף לאיומי טילים (וכך יישאר), ואף הופתע מעוצמת וכמות המנהרות, אבל לפחות כיום ברור לכל העולם, שישראל לא יכולה לסגת מיהודה ושומרון כי "הם יהיו כמו עזה".

חברים, אל תחיו באשליות. המרוויח העיקרי ממלחמת עזה הוא אבו מאזן, שנהפך ל"איש הטוב" של המזרח התיכון. הרי הוא גינה את החטיפה והוא לא יורה טילים, אז הוא הפתרון. מחר הוא יקבל אחריות על עזה ועל המעברים, ומחרתיים הוא יהיה הפרטנר המדיני להמשך התהליך; הרי צריך לחזק אותו, כדי שהוא יהיה חזק מול החמאס (פעם זה היה ביבי, למי שזוכר), ולכן ברור שצריך להמשיך איתו את המהלך המדיני על כל מה שמשתמע ממנו.

המהלך הזה יהיה מגובה במסה אדירה של תעמולה בכל האמצעים, מגובה בהון עתק ובאמצעים בלתי מוגבלים, בהובלה ובסיוע של הנשיא לשעבר שכעת משוחרר מכל מגבלה ציבורית. כל אלו ידחפו בכל הכח לפתרון מדיני, החיוני ומתבקש כמובן דווקא עכשיו, כדי למנוע משברים כמו המשבר האחרון. הם ימשיכו להוביל, למרות עד עכשיו כל הפתרונות שלהם הובילו רק לגיהינום. ואנחנו? מה הפתרון שלנו?

אין בטחון בלי שלטון

הפתרון שלנו מבוסס על ריבונות, שלטון ובטחון בכל ארץ ישראל. קודם כל שלטון ובטחון אפקטיבי, כולל חיסול הטרור וניטרול כל מה שסביבו, ולאחר מכן תכנית מעשית לקידום האינטרסים הכלכליים והאנושיים של כלל האוכלוסיה שבשליטתנו. הפתרון כולל גם הצעת אפשרויות הגירה טובות למעוניינים, והעברתם החוצה של גורמים עוינים; ומאידך, גם אפשרות של אזרחות מלאה, לאחר תהליך מועמדות ועמידה בקריטריונים מתאימים, לכל מי שרוצה להיות אזרח נאמן במדינת ישראל ולמהותה כמדינה יהודית ודמוקרטית. על הפתרון הזה צריך לדון, לעבד ולפתח אותו, לנסח אותו, לפרוט אותו למרכיביו ולשים אותו על השולחן.

בהתחלה יקראו לו הזוי, בהמשך דמיוני, לאחר זמן יגידו שהוא מסוכן, אחר כך בלתי אפשרי, אחר כך שנוי במחלוקת, ואז הוא ייכנס למצעי מפלגות. זה בסדר; גם רעיון המדינה הפלסטינית התחיל ככה. זה צריך להתחיל באיזה מקום, ועדיף עכשיו. אם לא נציע פתרון מדיני – בטחוני ריאלי, הכולל מרכיבים של כלכלה, זכויות אדם, משפט בינלאומי, תקשורת ופיתוח סביבתי ואזורי – יהיו אחרים, שכבר יש להם הכל: טיוטות הסכמים חתומים, ועידות בינלאומיות ותמיכה של מנהיגים וטייקונים מכל העולם, והם יובילו. הסלוגן "אין בטחון בלי שלטון" – יכול להיות בסיס להתחלת הדיון.

נסיגה זה אסון – התיישבות זה בטחון

במקביל זה הזמן להחדיר את ערך ההתיישבות כמפתח לבטחון המדינה, מאז ולתמיד. מלחמת עזה הראתה מה התוצאות של הנסיגה, וגם יצרה הזדמנות נדירה של קירוב לבבות ואחדות. ההתיישבות נשאה בנטל, עם כל עם ישראל, וגם שילמה מחירים כבדים. התעמולה ארוכת השנים של הסמאל שנועדה לבודד את המתנחלים – התנפצה. כעת הזמן להחדיר את ערך ההתיישבות כבסיס בטחוני, ערכי ולאומי. מול היוזמות לקידום 'תהליך מדיני' שמבוסס על חורבן וגירוש, נציב חזון של בטחון ואחדות לאומית, חזון שבו להתיישבות יש חלק מרכזי. בהמשך תוביל הדרך להסברת משמעותה הערכית של ההתיישבות המעניקה למדינת ישראל את טעם קיומה ומיצוי יעדיה.

בוגדים – לא בבית ספרנו

מבצע 'צוק איתן' חשף את תהומות הניכור והעוינות של ארגוני השמאל הקיצוני למדינה ולמפעל הציוני בכלל. כאן צריך להבחין הבחנה ברורה, בין השמאל הציוני והשמאל הקיצוני. השמאל הציוני, גם אם יש בתוכו כאלו הקוראים לסיום המערכה והפסקת אש מנימוקים כאלו ואחרים, ניצב בחזית הלאומית – בצד הישראלי שלה; האחרים, בפירוש, משתפים פעולה עם האויב. ארגוני השמאל הקיצוני אוספים מידע על צה"ל ומעבירים אותו לגורמים עוינים, מפיצים מידע שקרי וחצאי אמיתות על חיילי צה"ל ומנהלים מסע אנטישמי נגד מדינת ישראל וצה"ל באוניברסיטאות בכל העולם.

אין לי ספק שגם עכשיו, בעצם הימים האלו, הם כבר אוספים פרטים על מבצע 'צוק איתן' לקראת ועדת החקירה הבינלאומית או התביעה בהאג. באופן מוזר, במקביל הם מנהלים פעילות הסברה "לגיטימית" בתוך הציבור הישראלי, נכנסים להרצאות בבתי ספר, מכינות ואוניברסיטאות, ומקיימים סיורים "לימודיים", כביכול היו ארגון לגיטימי על הספקטרום הציוני, שדעתו ראויה להישמע.

כעת, משנחשפו בקלונם ובוגדנותם, הגיע הזמן לומר בברור: בוגדים החוצה! איתכם לא מדברים. אתם בלתי לגיטימיים. איננו מסיירים עם מי שמוקיע את חיילי צה"ל בעולם, איננו מדברים עם מי שמוליך את מיטב בנינו לגרדום בטריבונאל בינלאומי, איננו מארחים בכיתותינו נציגי ארגונים שמפיצים בכל העולם ספרות אנטישמית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל. את זה צריך לומר – ובברור. הבסיס קיים. יחד עם זאת, יש להזהיר מפני כל אלימות נגדם; הם מצפים לה, היא משחקת לידיהם, ומכניסה להם הון תועפות. המאבק שלנו אינו אלים – ההיפך: המאבק שלנו הוא נגד הטרור והאלימות. המאבק שלנו הוא צודק, נכון ערכי ומוסרי. כך יתנהל, וכך ינצח.

הכותב: נעם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.