בהוראת פוטין: מטוסים רוסיים החלו לתקוף בסוריה

אחר שהפרלמנט במוסקבה אישר את בקשתו של הנשיא פוטין לפתוח במתקפה אווירת כנגד המורדים ברוסיה, מדווחים במדינה כי מטוסי קרב רוסיים תקפו לראשונה מטרות באזור הערים חומס וחמה.

שעות ספורות  לאחר שהפרלמנט במוסקבה אישר את בקשתו של הנשיא פוטין לפתוח במתקפה אווירת כנגד המורדים ברוסיה, מדווחים במדינה כי מטוסי קרב רוסיים תקפו לראשונה מטרות באזור הערים חומס וחמה.

 

גורם רשמי מסר לרשת CNN כי רוסיה ביצעה את התקיפה הראשונה שלה מהאוויר סמוך לחומס. גורם אמריקני רשמי מסר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי בידי ארה"ב ראיות לכך שרוסיה תוקפת מן האוויר מטרות בשטח סוריה. ארגוני אופוזיציה סוריים טוענים כי לפחות 15 בני אדם נהרגו בתקיפות של המטוסים הרוסיים – כך דווח ברשת sky בערבית.

 

מוקדם יותר, בהודעה מטעם הקרמלין נמסר כי הפרלמנט אישר רשמית לבצע תקיפות אוויריות בסוריה, שבה כבר מצויים מסוקים ומטוסי קרב רוסיים.

 

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אמר כי המטרה הצבאית הראשית של רוסיה בסוריה היא להילחם בטרור ולתמוך בכוחותיו של הנשיא בשאר אל-אסד: "המטרה העיקרית היא המאבק בטרור ותמיכה ברשויות הלגיטימיות בסוריה", אמר פסקוב והבטיח שהתקיפות האוויריות יערכו רק נגד הקיצונים האסלאמיים.

 

בכיר בקרמלין הבהיר כי שליחת הכוחות הרוסיים לסוריה בוצעה לאחר שהנשיא הסורי אסד ביקש רשמית סיוע צבאי. שר ההגנה הרוסי הודיע היום כי ארצו פועלת לעדכן את האמריקנים בפעולותיה בסוריה בתיווך מרכז המידע שהקימו בבגדד שבעירק. לדבריו הצטרף גם שר החוץ שהבהיר כי רוסיה לא תפעל לפני שתתאם את מהלכיה עם בעלות הברית המערביות.

 

 

מוקדם יותר נפגשו  פוטין ואובמה, "אנו שוקלים להצטרף לתקיפות האוויר של הקואליציה הבינלאומית נגש דאע"ש בסוריה ואיננו פוסלים דבר", אמר פוטין לאחר הפגישה עם אובמה אותה כינה "מאוד יעילה וכנה". עוד העביר פוטין ביקורת על ארה"ב בנושא המחלוקת בין המדינות בנוגע לפתרון המשבר בסוריה, ואמר כי "רק העם הסורי יחליט על גורלו של אסד, לא אובמה ולא המערב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.