בווטסאפ התגייסו למען האדמו"ר מזלאטשוב

בקבוצת המושכים בחוטים בה חברים עשרות עיתונאים, החלו לגייס כספים עבור כתיבת ספר תורה לזכר האד', בין התורמים חברי הכנסת אורן חזן וענת ברקו מהליכוד. ומי תרם חמישים אלף שקל? { בתוך 3 שעות}

בקבוצת הווטסאפ החרדית נרתמו למען הנצחת זכרו של האד': תוך פחות משלוש שעות הצליחו לגייס יותר מ-10,000 דולר – עבור כתיבת ספר תורה לזכרו של האדמו"ר מזלאטשוב.

בקבוצת 'המושכים בחוטים' בה חברים עשרות עיתונאים, החלו לגייס כספים עבור כתיבת ספר תורה, בין התורמים חברי הכנסת אורן חזן וענת ברקו מהליכוד.

העסקן קובי רוזנשטיין תרם 50 אלף שקל, אחרים תרמו 1000 דולר, מי שיזם את הרעיון הוא העיתונאי שמעון בריטקופף שהוא אחד מהמסתופפים בצלו של האד' שהלך לעולמו ביום שישי.

האדמו"ר, רבי מרדכי מאיר מכלוביץ בן ה-61,  לא היה מוכר, עד שהגיעו  קבוצת עיתונאים מבני ברק, משה ויסברג וישראל כהן, שתמכה בו כלכלית, לאחר ההד התקשורתי הגיעו גם אישי ציבור, ובהם ח"כ אורן חזן והח"כ לשעבר אלי ישי.

"הרבי היה אדם שכולו אהבת ישראל בלי הבחנה בין יהודי ליהודי", הסביר מנהל הקבוצה אבי גרינצייג  לוואלה חדשות. "המאפיין המרכזי שלו היה הפשטות והיחס האנושי והחם לכל אחד. אך טבעי שכולנו נחזיר לו באותה מטבע ונתגייס להנציח את זכרו ולפעול לעילוי נשמתו".

רוב התורמים בקבוצה הבטיחו סכומים של 500 עד אלף דולר כל אחד, אחד התורמים אמר לוואלה! NEWS כי אחרי מותו של הרב אנשים רצו להנציח אותו. "אין לו ממשיך, ולמעשה החסידות נסגרה", הדגיש התורם. "לאנשים יש נקיפות מצפון, אולי לא נהגו בו בכבוד הראוי, והם ממהרים לפתוח את הכיס לעילוי נשמתו".

חברי הכנסת אורן חזן וענת ברקו הצטרפו ליוזמה ותרמו סכום כסף צנוע . "למדתי מהרבי מהי אהבת חינם", אמר חזן לוואלה. "ההנצחה חשובה במקרה הזה. החברה צריכה להחזיר, וכשאנחנו מנציחים אדם – אנחנו מנציחים את המורשת שלו, קל וחומר כשזה ספר תורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.