קול ברמה ניצח: אבידן לא יהיה חבר הרשות השנייה

בוטלה מועמדותו של איש ש"ס יהודה אבידן לחבר מועצת הרשות השנייה, וזאת לאחר תלונות שהעבירה תחנת הרדיו קול ברמה על שיוכו הפוליטי של אבידן

בוטלה מועמדותו של איש ש"ס יהודה אבידן לחבר מועצת הרשות השנייה, וזאת לאחר תלונות שהעבירה תחנת הרדיו קול ברמה – בעיקר על שיוכו הפוליטי לתנועת שס והעומד בראשה אריה דרעי.

במכתב שכתבה ליאת גדיש מנהל הועדה לבדיקת מינויים לעורך הדין שי רובינשטיין, היא מנמקת את ההחלטה כי בוצעה הפסקה בבדיקת מועמדתו של מר אבידן וזאת משום "שתשובה לא התקבלה מטעמו של אבידן".

המכתב

לפני כחודשיים, רדיו 'קול ברמה' שיגר מכתב באמצעות עורך הדין שי רובינשטיין המיועד לחבר הכנסת איוב קרא, ד"ר אביחי מנדלבליט, בנוגע למועמדותו של מר יהודה אבידן למועצת הרשות השנייה. במכתב קורא עורך הדין להקפיא את מינויו של אבידן לאיש הרשות השנייה בשל מעורבותו הפוליטית של אבידן.

"בימים האחרונים נודע למרשתי, כי מועמדותו של מר יהודה אבידן (להלן: "מר אבידן") כחבר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, הובאה לאישורו של שר התקשורת או שהיא כבר אושרה על ידו", כותב רובינשטיין במכתבו

במכתבו הוא קורא לאחראים על המינוי "למנוע את אישור מועמדותו של מר אבידן, ולחילופין להמליץ לשר התקשורת לחזור בו מאישור מועמדותו, וזאת מן הטעמים שיובאו להלן".

במכתבו מזכיר עורך הדין רובינשטיין הווה ידוע לכבודכם, כי בסעיף 9 לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, התש"ן – 1990 (להלן: "החוק") נקבע בין היתר כדלקמן; לא ימונה חבר המועצה וכי חבר הכנסת או חבר בהנהלה פעילה של מפלגה, כן נכתב כי מי שהורשע בעבירה שלדעת היועץ המשפטי לממשלה יש עמה קלון; לא ימונה חבר המועצה מי שלדעת השר עלולים עיסוקיו האחרים ליצור ניגוד עניינים עם תפקידו כחבר המועצה.

דא עקא, כי, מר אבידן אינו עומד בתנאים הקבועים בסעיף 9 לחוק, שצוינו לעיל ובנוסף יהא במינויו, ככל שיאושר חלילה, כדי לפגוע באופן אנוש באמון הציבור בשירות הציבורי ובתדמית הרשות השנייה.

במכתב מנמקים בקול ברמה כי מעורבותו הפוליטית של מר אבידן. מן המפורסמות הוא. "מר אבידן הינו חבר בכיר בהנהלת מפלגת ש"ס ולכל הפחות פעיל מרכזי בה. בין היתר, שימש מר אבידן עד לעת האחרונה, משך כעשרים שנה, כנציג מפלגת ש"ס בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ואף כיהן כסגן יו"ר הוועדה מטעם מפלגת ש"ס".

כן מציינים במכתב את העובדה כי בחודשים האחרונים פורסמה באמצעי התקשורת קלטת בה ציין יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, כי מר אבידן מסר לו על כך שח"כ ממפלגת ש"ס פנה בחשאי למר אבידן, בניסיון לצרף את מר אבידן למהלך שנועד להדיח את מר דרעי מראשות מפלגת ש"ס. "הפניה האמורה למר אבידן, הערוץ הישיר של מר אבידן למר דרעי והסתמכותו של מר דרעי על מר אבידן, מעידים כולם על מעמדו הרם של מר אבידן במפלגת ש"ס".

עוד נטען במכתב כי "מר אבידן משמש כפעיל מרכזי במפלגת ש"ס מזה עשרות בשנים ולנוכח מעמדו, פעולותיו, ותפקידיו בה, לא ניתן שלא לראות במר אבידן כחבר הנהלה במפלגת ש"ס ולמצער כחבר בכיר ומוביל בה ולראיה הלחצים שמפעיל יו"ר אותה מפלגה, השר אריה דרעי, על מנת שמר אבידן ימונה לתפקיד חבר מועצת הרשות השנייה, ולא בכדי.

"אם נותר עוד ספק, הרי שעצם מועמדותו של מר אבידן לתפקיד חבר מועצת הרשות השנייה מדברת בעד עצמה, וברי, כי לא ניסיונו התקשורתי ו/או ניסיונו היצירתי, ו/או כישוריו הניהוליים ו/או התמקצעותו במקצועות הטלוויזיה ו/או הרדיו, שכמעט ואינם קיימים הם שעומדים ביסוד הכוונה למנותו כחבר מועצת הרשות השנייה. לפיכך נדמה, כי כבר מטעם זה, היותו של מר אבידן חבר הנהלת מפלגת ש"ס ופעיל מרכזי בה, אין לאשר את מינויו של מר אבידן כחבר מועצת הרשות השנייה.

תגובתו של אבידן טרם התקבלה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי מרעיל רבנים

  הרעלת רבנים זה דבר שבשגרה אצל דרעי ואנשיו

  שס מפלגת עבריינים |
  הגב
 2. עבריין במלוא מובן המילה

  הבדלו מהבנאדם הנאלח הזה..פוליטקאי עלוב

  אלעד |
  הגב
 3. עבריין במלוא מובן המילה

  הבדלו מהבנאדם הנאלח הזה..פוליטקאי עלוב

  אלעד |
  הגב