הקץ ל-VIP: בוטל נוהל האדמורי"ם בנתב"ג

רשות שדות התעופה הסכימה לבטל את נוהל האדמו"רים בעקבות עתירה שהוגשה בנושא. הנוהל איפשר ל-45 רבנים להגיע עם רכבם הפרטי סמוך לכבש המטוס ולעבור את בדיקות המכס והדרכונים במכוניתם

הקץ לנוהל האדמורי"ם: לאחר עתירה שהגישה לבג"ץ מכללת שערי משפט, הסכימה רשות שדות התעופה לבטל את "נוהל האדמו"רים"שמאפשר לרבנים ואדמו"רים להגיע סמוך לכבש המטוס עם רכבם הפרטי.

 

העתירה נמשכה בעקבות הבטחת רשות שדות התעופה כי תפעל לביטול הנוהל.

 

מהסכם הפשרה שנחתם בין העותרים ורשות שדות התעופה, פקידי רשות המיסים ורשות האוכלוסין וההגירה יערכו את הבדיקות ברבנים בטרקלין ה-VIP, ולא ברכבם הפרטי, כפי שביצעו עד כה. לאחר השלמת בידוק הדרכונים והמכס יוסעו האדמו"רים אל המטוס ברכב שירות ה-VIP ולא במכוניתם, ככל יתר רוכשי השירות.

 

בעתירה נטען כי הנוהל, שחל על 45 רבנים, פגע בעיקרון השוויון. רשימת האדמו"רים נקבעה על פי קריטריונים עלומים שלא פורסמו ברבים. "הנוהל מביא עמו פגיעה בעקרון השוויון וזילות נוספת לכבודה של תורת ישראל וערכיה", נכתב בעתירה. רשימת הרבנים המיוחסים כללה, כאמור, 45 רבנים וביניהם "הרנטגן", האדמו"ר מגור והרב אמנון יצחק. הרשימה כללה גם את הרב יאשיהו פינטו, שעל פי דיווח העיתון "דה-מרקר" לא הוצא ממנה גם לאחר שנחשד בפלילים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.