בוטל צו הרחקה לאברכי 'עטרת שלמה'

בית משפט השלום בירושלים ביטל היום את צו ההרחקה שהוצא נגד חמישה אברכים מכולל 'עטרת שלמה' של הגרש"ב סורוצקין במודיעין עילית מהאברך צבי כהן המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' שהגיש את העתירה נגדם. {פרובוקטור}

בית משפט השלום בירושלים ביטל היום (רביעי) את צו ההרחקה שהוצא נגד חמישה אברכים מכולל 'עטרת שלמה' של הגרש"ב סורוצקין במודיעין עילית מהאברך צבי כהן המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' שהגיש את העתירה נגדם.

בנוסף, מלבד ביטול צו ההרחקה מתח השופט, ביקורת קשה על צבי כהן והתבטא כי הוא "פרובוקטור שעבר על ההלכה". בית המשפט אף התיר לאברכים לגעור בו, יחד עם זאת הבהיר כי אסור לאברכים להוציאו בכוח מבית המדרש רק בהוראת ההנהלה.

"אין מקום לפרובוקציות כפי שעשה, אין מקום לצעקות בבית המדרש לפני תפילת מנחה, ובכל זמן אחר שמפריע למהלך התקין של הלימודים, בדבריו אמר: אינני בקי גדול בהלכה אולם סבור אני שהפרעה במהלך תפילת שמונה עשרה אינה תאומת בדיוק את הכתוב בשלחן ערוך לגבי התנהגות שצריכה להיות בתפילה כזו".

לדברי השופט: "אין ספק שמהלך כזה יש בו פרובוקציה משמעותית, אף אם המבקש סבור שמחשבותיו נכונות לא היה ראוי להביע אותן בצעקות באמצע תפילת שמונה עשרה".

עוד קבע השופט כי האברכים לא יכולים למנוע מצבי כהן להיכנס לכולל. אך אם ראשי הכולל רוצים שיזרקו אותו. צבי כהן מזוהה עם אנשי 'הפלג הירושלמי' התפרץ בשבוע שעבר להיכל הכולל במהלך שבוע שעבר בצעקות נגד תיקון חוק הגיוס ובתגובה לכך גררו אותו חמשת האברכים אל מחוץ להיכל בית המדרש על מנת שלא יפריע לסדרי הכולל.

אברכים זועמים שוחחו הבוקר עם 'קוקר' ומדגישים כי לא מקובל הפנייה לערכאות וכי זו חציית קו אדום: "פנייתו לערכאות של אברך שלמד בכולל נגד אברכים מתוך הכולל מהווה שפל חמור נוסף במעשיהם השפלים שכבר חצו מזמן את כל הגבולות וכל הקווים האדומים בפעולות שיטתיות להביא לחורבן עולם התורה, להמרדת בני הנוער, צעירים ומבוגרים בגדולי הדור, בפגיעה בכל הקדוש והיקר בדרך המסורה מדור דור, כאשר מחאתו והפרעתו לסדר הלימוד והתפילה בכולל נעשו "לשם שמיים", תוך המצאת והפרחת שקרים, בדיות והזיות נגד גדולי ישראל ושלוחיהם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך להרחיק ולגנות את האלימות הרצחנית ,נגד כל מי שחושב אחרת מאותו פלג מתנשא כי רק דעתו נכונה…..וכל מי שמביע דעה שונה אחת דתו לרדיפה ….וכנראה שכחו את המימרא ״אילו ואילו דברי א׳ חיים״……ומזעזע לראות את ההסרטה ממש נסיון לרצח וחייבים להושיבם מהר מאחורי סורג ובריח,ונכון עשה שהתלונן במשטרה,וכן ילמדו ממנו שאר הנרדפים אשר שתקו עד היום…..חזק ואמץ….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב