בוקר מתוח באירופה: "המחבל השלישי נבהל ונמלט"

יממה לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בבירת בלגיה כוחות הביטחון המקומיים ממשיכים במרדף אחרי המחבל השלישי שנמלט משדה התעופה. במקביל, עצרו הכוחות מספר חשודים אחרים בפעילות טרור ואיתרו אמצעי לחימה ודגלי דאע"ש

הבוקר שאחרי מתקפת הטרור בבריסל: יממה לאחר מתקפת הטרור על בריסל שגבתה את חייהם של 34 בני אדם והפאניקה ביבשת נוסקת. כוחות הביטחון של בלגיה ושל מדינות נוספות ממשיכות במצוד אחרי המחבל השלישי משדה התעופה.

במהלך הלילהערכו כוחות המשטרה הבלגית חיפושים ופשיטות על מספר יעדים ברחבי המדינה, בהם גם על בתים ברובע מולנבק שם נעצר המחבל מפיגועי הטרור בפריז. באחת הדירות מצאו השוטרים דגל דאע"ש וחומרים כימייים.

עם הזמן הולכים ומתבררים פרטים נוספים על ההתרחשויות במתקפת הטרור הקטלנית על נמל התעופה שבזוונטם ותחנת המטרו בבריסל. ראש העיר בה נמצא נמל התעופה, אמר כי המחבלים המתאבדים שפוצצו את עצמם בטרמינל הגיעו למקום באמצעות מונית והחביאו את מטעני החבלה בתוך מזוודות שנשאו עמם.

"הם הגיעו במונית עם המזוודות, הפצצות שלהם היו בתוכן. הם הניחו את התיקים על עגלות מזוודות. שני המטענים הראשונים התפוצצו, ואחר כך המחבל השלישי הניח את המזוודה שלו על עגלה אך כנראה שהוא נבהל והמטען לא התפוצץ", דברי ראש העיר.

(באדיבות רשת)

המשטרה הבלגית פרסמה את תמונות החשודים במתקפה על הנמל. בתמונה נראים השלושה, עוטים כפפות על ידם השמאלית וחובשים כובעים על ראשם. החשוד הלבוש במעיל בהיר, שנמצא לצידם של שני חבריו הוא המטרה מספר אחת של כוחות הביטחון הלגיים שמאמינים כי הצליח להימלט מהמקום.

כחלק מהמהאמץ המודיעני, הצליחה המשטרה לשים ידה על נהג המונית שככל הנראה הסיע את השלושה לנמל התעופה. הנהג הוביל את השוטרים במסלול נסיעתו שהחל ככל הנראה בדירת מגורים בעיר בריסל, משם אסף את שלושת המחבלים.

הפיגוע אמש מציף מחדש את האיום הבא של אירופה: כמיליון פליטים שנמלטו בשנה החולפת מהקרבות בעירק ובסוריה. אלפים ממשיכים להגיע מדי יום, אל מה שהפך למחנות פליטים עצומים בהם שורר מחסור במזון, בבגדים, ובהם פורצות מגפות. הצטרפנו למשלחת רופאים מארגון ISRA- AID שמטפלים בפליטים שהסבלנות שלהם פוקעת.

תמונת החשודים שביצעו את הפיגוע בשדה התעופה
תמונת החשודים שביצעו את הפיגוע בשדה התעופה

באיחור רב, אירופה מבינה שהמדינה האסלאמית איננה רק טריטוריה מרוחקת, אלא רעיון הסוחף אחריו המונים על פני חמש יבשות. מולנבק, בלגיה? מאלמו, שבדיה? סן-דני בפריז, צרפת? כולן ערים ושכונות שנכבשו בידי האיסלאם הקיצוני.

ברחבי אירופה הוכו שוב בתדהמה בעקבות מתקפת טרור נוספת על אדמת היבשת, שאירעה הפעם בבריסל. הרשויות מנסות בשעות האחרונות לפענח את המתקפה המשולבת בשדה תעופה ובתחנת מטרו בעיר, שבמהלכה נהרגו לפחות 34 בני אדם ועוד יותר מ-180 איש נפצעו. כמו כן, ראש ממשלת בלגיה שארל מישל כינס מסיבת עיתונאים ואמר כי מדובר ב"יום שחור עבור האומה". מנהיגים מרחבי העולם גינו את הפיגועים, ובחלק ממדינות אירופה הועלתה הכוננות.

חרדים בשדה התעופה בבריסל. צילום: פלאש 90
חרדים בשדה התעופה בבריסל. צילום: פלאש 90

ארגון המדינה האיסלמית, דאע"ש, הודיע באמצעות סוכנות ידיעות מזרח תיכונית כי הוא ביצע את מתקפת הטרור.אל-על מבטלת טיסותיה לבריסל מחר. החברה מודיעה כי טיסת אל-על 333 לבריסל מחר וטיסת אל-על 332 מבריסל מבוטלות עקב סגירת שדה התעופה בבריסל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.