בושה: אף ח"כ לא הגיע לדיון על ההצעה לאיסור השימוש במזומן

הצעת החוק אוסרת על שימוש במזומן בעסקאות מעל סכום מסוים – 10,000 שקלים לבעלי עסקים ו-50 אלף שקלים לאנשים פרטיים

יו"ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) נמצא לבד עם היועץ המשפטי של הוועדה בדיון בוועדה המשותפת לוועדת הכספים וועדת חוקה חוק ומשפט בכנסת שהתקיימה היום ועסקה באיסור השימוש במזומן. אף חבר כנסת נוסף מכל חברי שתי הוועדות לא הגיע, פרט ליו"ר ועדת הכספים משה גפני שהגיע לזמן קצרצר והסתלק.

"חייהן של אוכלוסיות מוחלשות שמסתמכות על השימוש במזומן תלויים בח"כ אחד. בושה!" אומרת רעות ברג, רכזת הכנסת בארגון המשמר החברתי. לדברי ברג: "הצעת חוק השימוש במזומן פוגעת באנשים במצוקה כספית שמשתמשים רק במזומן. זוהי הצעה חיובית וחשובה ביסודה אבל כל עוד הבנקים לא יתנו לעניים להשתמש בכרטיסי דביט ההצעה מותירה אותם ללא מענה".

אריה לוי, פעיל המשמר שהשתתף בדיון בועדה שאל את סלומיאנסקי: "האם אתה מודע לכך שבחקיקה זו אתה מחייב אזרחים שרוכשים דבר מה או מקבלים שרות בשווי העולה על 8,000 שקל, לשלם סכום נוסף של לפחות מספר שקלים לבנקים או לחברות האשראי? אין לכך שום הצדקה".

הצעת החוק אוסרת על שימוש במזומן בעסקאות מעל סכום מסוים – 10,000 שקלים לבעלי עסקים ו-50 אלף שקלים לאנשים פרטיים. ההצעה אוסרת על בעלי עסקים לקבל צ'קים ללא ציון המוטב ("צ'ק פתוח") וגם על אנשים פרטיים אם הצ'ק הוא מעל 5,000 שקלים. ההצעה קובעת שתוקם רשות שתפקח על התחום ותהיה בעלת סמכות להטיל קנסות כבדים על מי שיעבור על החוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.