מבוכה במליאה: ספסלים ריקים ביום הולדת 65 לכנסת – וידאו ותמונות

בושה בכנסת: שרים בודדים וחכי"ם משתתפים בישיבה מיוחדת לציון 65 שנים לכינון הכנסת .בישיבה משתתפים בכירי המדינה,נשיא המדינה שמעון פרס,ראש הממשלה בנימין נתניהו ,שופט בית המשפט העליון אשר גרוניס מבקר המדינה יוסף שפירא ועוד .

בפתח דברו, פנה נתניהו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטין ואמר:לדעתי היו צריכים לעצור את הישיבה עד לבואם של השרים וחברי הכנסת, "בושה שכך נראה הכנסת ביום חג" . נתניהו התייחס לפליטה של יעלון ואמר. "חילוקי דעות עם ארצות הברית הן לגופו של עניין ולא לגופו של אדם", אמר נתניהו, והוסיף כי "ארה"ב היא בעלת בריתנו הגדולה".
נתניהו הוסיף כי "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם נשיא ארה"ב, עם סגן הנשיא שביקר כאן ועם שר החוץ שלה. אנחנו עושים מאמצים במטרה לקדם שלום וביטחון ויציבות באזור. אנחנו עומדים על האינטרסים שלנו, בצד טיפוח הקשר החשוב הזה בין העמים ובין המדינות. אנחנו שואפים להגיע להסדר שלום אמיתי. איננו רוצים מדינה דו לאומית אבל איננו רוצים גם מדינה בחסות איראן שתפעל לחיסולה של מדינת ישראל".

 

נשיא המדינה שמעון פרס הביע תמיכה במזכיר המדינה האמריקני, "יחסינו עם ארצות הברית הם בעלי ערך אסטרטגי עליון למדינת ישראל", אמר פרס. "אנו מודים לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, על היענותו המלאה לצורכי הביטחון והמודיעין. אין ספק שרצונו לראות מזרח תיכון שחי בשלום. הידידות העמוקה עם ארה"ב היא מרכיב מרכזי בביטחונה של ישראל ומנוף לשלום במזרח התיכון. נחישותו הבלתי רגילה של מזכיר המדינה קרי להשגת שלום משקפת ומשרתת את רצונה העמוק של ישראל לשלום ומעניקה סיכוי להבנה הדדית". לדברי פרס, "היום נוצרה הזדמנות ממשית לשלום עם הפלסטינים ואפילו עם העולם הערבי, או לפחות עם חלקים ממנו".

 

נשיא המדינה הוסיף כי "האתגר המדיני והביטחוני אינו צריך לפטור אותנו מלהתייחס לאתגר החברתי. אם כתוצאה מחלוקת ההכנסה הלאומית הקיימת 800 אלף ילדים נדונו לעוני, זהו עוול חברתי משווע. המורשת שלנו מחייבת אוזן קשובה ולב פתוח לעניים, לחלשים, לנזקקים. אסור שהגירעון יפול על שֵכם ילדינו. אנו מצווים בערבות הדדית. צדק חברתי הוא אבן יסוד בקיומנו".

IMG_1516 IMG_1515 IMG_1514 IMG_1513

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם את החכים הכנסת כבר לא מעניין

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב