בושה: גנבה כספים מהבית לזכר שליח חב"ד גבי הולצברג הי"ד

כתב אישום הוגש נגד צעירה תל אביבית בת 27, בחשד שגנבה כספים מ"בית המעשים הטובים" בעפולה, שהוקם לע"נ שליחי חב"ד בהודו, הרב גבי ורבקי הולצברג הי"ד, שנהרגו על קידוש ה'

צעירה מתל אביב בת 27 נאשמת שפרצה לשני מוסדות העוסקים בצדקה ובסיוע. מאחד מהם גנבה כסף, בשני לא מצאה דבר, נתקפה בזעם – וחיבלה בזדון ברכוש.

כתב האישום נגד האישה, תושבת תל־אביב, הוגש באחרונה לבית־משפט השלום בנצרת. התביעה טוענת שהיא פרצה לבית המעשים הטובים בעפולה. מדובר במבנה שהוקם לזכר שליחי חב"ד בהודו, הרב גבי ורבקי הולצברג, שנרצחו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי שבהודו לפני כ־10 שנים. מכתב האישום עולה שהפורצת רוקנה את קופות הצדקה מתרומות כספיות שנאספו בהן ושהיו אמורות לשמש קשישים נזקקים.

"בית המעשים הטובים משמש למעשי חסד. הנאשמת נכנסה למבנה דרך חלון שהיה סגור, חיפשה רכוש וגנבה כסף וטאבלט", טוענת התובעת בתיק, פקד (עו"ד) לירן אוחיון מלשכת התביעות של המשטרה.

זמן מה לאחר מכן פרצה הנאשמת לאתר נוסף העוסק במעשי חסד: ולאחר מכן המשיכה הנאשמת במסע הגניבות, ניפצה דלת זכוכית של מינימרקט באמצעות אבן, נכנסה פנימה וגנבה חטיפים. כשעה לאחר מכן נעצרה על ידי משטרת עפולה. החקירה העלתה כי כמה חודשים קודם לכן היא גם גנבה טלפון סלולרי מאישה. בעת שהיא הניחה אותו לבדיקה כשנכנסה לקניון העמקים – חטפה אותו הפורצת ונמלטה.

התביעה ביקשה מבית־המשפט להאריך את מעצרה עד תום ההליכים. מהבקשה עולה כי בידי המשטרה יש טביעות אצבע של הנאשמת שאותרו בשני בתי החסד שאליהם פרצה, וכן צילומים ממצלמות אבטחה.

סגן הסנגורית הציבורית בצפון, עו"ד ואסים דאהר, מינה את עו"ד דורית גולן לייצג את הנאשמת. היא אמרה: "חומר הראיות טרם הגיע לסנגוריה הציבורית. רק לאחר שאקבל ואלמד אותו אוכל להתייחס לגופם של האישומים. מדובר בצעירה עם נסיבות חיים קשות".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.