בושה: דוברות הכנסת לא "ספרה" את העיתונאים החרדים

כל כלי התקשורת החילונים והבינלאומיים הוזמנו לסקר את ביקורו של סגן הנשיא האמריקאי מייק פנס בישראל. ומי לא? העיתונות החרדית

מזה חודש ימים שדוברות הכנסת מארגנת את ביקורו של סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, בישראל, שבדקות אלה אמור להיכנס למשכן הכנסת ולנאום את נאומו המדובר.

כבר שבועות ארוכים שבדוברות עמלים על הזמנת כלי התקשורת הישראליים והבינלאומיים לסקר את הביקור רב הרושם של סגן הנשיא, אוהב ישראל. אלא שמגזר אחד שכחו שם לגמרי – המגזר החרדי.

בעוד כל כלי התקשורת זכו לסקר את הטקס מיציע העיתונאים המכובד, בדוברות סירבו לאשר לעיתונאים החרדים כניסה ליציע הזה, באומרם: "צפו בשידור החי", זאת בזמן בו כאמור כל שאר כלי התקשורת הוזמנו לסקר מהיציע המיועד עבורם. בסוף, הפנו את העיתונאים החרדים לצפות בטקס מ"יציע הציבור" המרוחק. זאת למרות הפניות החוזרות ונשנות לדוברות מזה שבועות ארוכים, מצד כלי התקשורת החרדיים.

בעקבות כך, ובצעד די נדיר, פנו בדקות האחרונות עיתונאי הכנסת החרדים בשאילתא דחופה לדוברות וקבלו על האפליה נגד העיתונות החרדית.

וזה נוסח המכתב המלא, עליו חתמו העיתונאים: ישראל אוחיון – אתר אקטואליק, יעקב גרודקה – אתר בחדרי חרדים, רונן כץ – רדיו קול ברמה, איתי גדסי – רדיו קול חי וארי קלמן – רשת קו עיתונות דתית, כל הזמן:

"אנו מבקשים להפנות אליך שאילתא דחופה בשם כלל כלי התקשורת החרדיים המרכזיים המייצגים למעלה ממיליון קוראים וגולשים. אשמח לקבל תגובה בהקדם האפשרי.

"כבר לפני למעלה מחודש ימים יצרנו קשר עם דובר הכנסת מר יותם יקיר, זאת לאחר שהתברר שמכלל כתבי הכנסת – רוב רובם של הכתבים החרדים – לא הוזמנו בכלל לסקר את אירוע קבלת הפנים לסגן הנשיא האמריקאי פנס.

"יותם השיב כי "העדיפות תהיה לכלי תקשורת ארציים ולצלמים" וכי "ניתן לסקר מרחוק דרך השידור החי". לאחר מכן, ביקורו של פנס נדחה. השבוע פנינו שוב ליותם ולאחר בקשות חוזרות ונשנות – נאמר לנו כי "נשאר מקום רק ביציע ציבור".

"מבירור שעשינו הבוקר, עולה שוב התמונה העגומה: רק לעיתונאים החרדים לא נותר מקום ביציע העיתונאים. בעוד שלכלי תקשורת אחרים – נשמרו מספר מקומות, לפעמים גם שלושה או יותר.

"אנו שואלים: האם מבחינת כנסת ישראל, למעלה ממיליון צרכני התקשורת החרדים בישראל – שונים מכלל אזרחי ישראל, ומדוע העיתונאים החרדים מופלים לרעה באופן תמוה ומקומם דווקא בבית המחוקקים.

"נשמח כאמור לקבל תגובה בהקדם".

עד לרגע זה, לא הגיעה כל תגובה רשמית.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צודקים רוב העיתונאים "החרדים" אינם חרדים קלאסים

  אכן מעט מאוד עיתונאים מהמדיה החרדית נחשבים בהתנהגותם כחרדים קלאסים
  האם העיתונאים של המודיע יתד והמבשר גם לא הורשו להכנס?

  קורא |
  הגב
 2. טוב מאוד

  הגזמתם יש יותר כתבים חרדים בכנסת מאשר קוראים חרדים כל אדם שיש לו שני עוקבים נהיה לי כתב בכנסת תפסיקו לעוף על עצמכם ותתחפפו לחפש נייעס באיצקוביץ ובזכרון משה

  אדם |
  הגב