בושה: ח"כ גטאס הצדיק את הפיגועים(וידאו)

חבר הכנסת באסל גטאס ממשיך לעורר סערה. השבוע התראיין לערוץ חדשות ערבי וניסה להצדיק את פיגועי הטרור שמתבצעים "בלהט המאבק נגד הכיבוש העושק". {לא עוצר}

חבר הכנסת באסל גטאס מסיעת בל"ד ממשיך לעורר סערה. לאחר שהושעה השבוע ביחד עם חבריו חנין זועבי וג'מאל זחאלקה מישיבות המליאה ומוועדות הכנסת, התראיין לערוץ חדשות ערבי וניסה להצדיק את פיגועי הטרור שמתבצעים "בלהט המאבק נגד הכיבוש העושק".

גטאס טען כי רצח ישראלים על ידי פלסטינים על רקע לאומני אינו "פלילי או עברייני" אלא נעשה "בלהט המאבק נגד הכיבוש העושק".

עוד אמר גטאס בראיון כי "ביום שחברי כנסת ערבים יימנעו מלבקר משפחות שהידים שאיבדו את בניהן היקרים בלהט המאבק נגד הכיבוש העושק… ביום שאנו נימנע לבקר ולפגוש משפחות שהידים, נצטרך לפנות את מקומנו, להשאיר את המפתחות, וללכת הביתה‎".

בתגובה לדברי גטאס, אמר יו״ר ״ישראל ביתנו״, ח״כ אביגדור ליברמן, כי ״הפתרון היחיד להתמודדות עם התבטאויות כאלו של ח״כ גטאס וחבריו הן הצעות החוק שהגישה ישראל ביתנו. הצעת החוק של ח״כ עודד פורר שעברה אתמול בקריאה טרומית וקובעת שאדם המסית לטרור לא יוכל לכהן כחבר-כנסת, היא בדיוק הפתרון שישים סוף לתופעה הבלתי-נסבלת של התבטאויות כאלו של הגיס החמישי היושב בכנסת ישראל".

"אני גם מקוה שרה"מ יתעשת, יפסיק לעסוק בפוליטיקה קטנה ולא יפיל שוב את הצעת החוק שהגשתי ושקובעת שבג"צ לא יוכל לפסול את החלטות ועדת הבחירות, ובכך ניתן יהיה לפסול את מפלגת הטרוריסטים של בל"ד כולה מלהשתתף בבחירות ולחבל בדמוקרטיה הישראלית", אמר ח״כ ליברמן.

עוד בתגובה, אמר ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) כי זו "התבטאות חמורה שממשיכה את הקו הפרובוקטיבי של חברי בל"ד. לפחות הפעם האמת נחשפת והיא שהדאגה לערביי ישראל שבחרו בגאטס לא באמת מעניינת אותו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.