בושה: רב העיר אשדוד אסר – וסגן שר הדתות בן דהן סינדל

בני זוג שהגיעו לפני כחודש לרבנות אשדוד, בבקשה להירשם לנישואין ולקבל אישור לכך שהאישה פנויה וכשירה לנישואין, עברו תשאול על ידי רב העיר, הרה"ג יוסף שיינין, שביקש לתהות על קנקנם ואכן לוודא שהאישה פנויה.

האישה, התגיירה לפני כעשור, וכידוע גיור ללא שמירת מצוות אינו נחשב לגיור. מהסיבה הזאת ביקש ממנה הרב שיינין להקפיד על שמירת שבת ועל יהדות בכלל, ובינתיים שידחו את החתונה בשלושה חודשים, ורק אחרי פרק הזמן הזה, הדרוש הלכתית כאמור, יבואו השניים שוב ואם אכן עמדו בדברים – יוציא לאישה אישור פנויה.
אלא שלשניים זה לא הספיק, ומאד "העליב" אותם לשמוע שהאישה אינה יהודיה כראוי על פי ההלכה.
האישה השיבה לו כי לדעתה האישית הערת הרב אינה רלוונטית.
בהמשך, חשבו השניים על חתונה אזרחית בחו"ל, אך למרבה ההפתעה מי שבא לעזרתם, כנגד רב העיר אשדוד, הוא לא אחר מאשר סגן שר הדתות אלי בן דהן.
לאחר שהשניים פנו ללשכתו, העביר המשרד את הפנייה של השניים אל המועצה הדתית בקרית אונו, ובכך "עקף" את המועצה הדתית והרבנות באשדוד.
סוף דבר: בקרית אונו, כמובן, הוציאו לה אישור פנויה, שמכשיר לפניה את הדרך להינשא בארץ.
סגן השר בן דבר שעשה מעשה חמור מאד בעקיפה של רבה של אשדוד, הוסיף עוד ואמר ל'מעריב': "המקרה של יהודה וויקה מעיד על הצורך בפתיחת אזורי הרישום ברחבי ישראל, שזה מהלך שאני מוביל בשבועות האחרונים".
מהרבנות באשדוד מסרו בתגובה: "במהלך השיחה הבין הרב כי תהליך הגיור מלכתחילה לא נועד למטרת אמת. האישה אף אמרה לרב כי היא מצטערת שאמרה לו את כל האמת. ברגע שהרב אינו משוכנע שהגיור אמיתי, הוא אינו יכול לאשר זאת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב? בן דהן הוא רשע בדיוק כמו סתיו.
  הוא פועל בנגוד לדעתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל.
  הוא פועל על פי ההנחה שהציונות קודמת להלכה.
  מה שאומר שהציונות הפכה להיות במקום ההלכה.

  yeshurun |
  הגב