"בושה שהיומונים מפרסמים מודעות כאלה"

פשיטת הרגל שמסעירה את בני ברק • עסקן מוכר מאשים: "היומונים מפרסמים מודעות עם הבטחות לכסף קל ואברכים מתפתים לזה"

בבני ברק מנסים לאמוד את היקפי ההפסדים שנגרמו למשקיעים בעקבות הקריסה הכלכלית של יעקב דומב. ההערכות מדברות מאז יום שישי על סכומים שנעים סביב ה50 מיליון שקלים ועל למעלה מ-400 משקיעים שאיבדו את כספם.

הבוקר העניק עסקן מוכר בבני ברק ראיון כואב ל'קוקר' והפנה אצבע מאשימה לעיתונות החרדית-מפלגתית, שלדבריו, משתפת פעולה עם תופעות מהסוג האמור.

העסקן, שמסיבות מובנות ביקש להישאר בעילום שם, אמר: "לא יתכן שמודעות על השקעות עם תשואות דימיוניות מופיעות מידי יום על עמודי השער של היומונים… זה חוסר אחריות כלפי הקוראים ושיתוף פעולה עם שוק שגורם ברוב המקרים למפח נפש ולשבירת מטה לחמם של המשקיעים".

"מישהו מהעיתונים דרך לבדוק מי הם הגורמים המפרסמים?! זה לא מענין אותם בכלל", מוסיף העסקן ותוקף: "איך יכול להיות שבעיתונים הללו כל מודעה זוכה לביקורת של ועדה רוחנית ודווקא המודעות מהסוג הזה מתפרסמות באין מפריע?".

"בושה שמודעות כאלו מתפרסמות ובושה שהיומונים משתפים פעולה עם מי שבמקרים רבים מביאים להתמוטטות כלכלית של משפחות שלמות", הוא מסיים את דבריו החריפים.

כזכור, ביום חמישי בלילה התפוצצה פרשת קריסתו הכלכלית של יעקב דומב, בוגר ישיבה חרדית מפורסמת המחזיק בבעלותו חברה לניכיון צ'קים.

לקוקר נודע כי בפרשה מעורב  חרדי נוסף; בן משפחתו בוגר ישיבת חרדית תושב בני ברק,  אשר לו יש קרבה משפחתית לאחד מגדולי ישראל.

ידידים שמכירים את האיש סיפרו ל'קוקר' כי  כל הש'יקים שחזרו רשומים על שמו, "מדובר באברך מחושב וחכם, הוא בטח בקרוב משפחתו ולא שיער לעצמו שבבוא העת הוא עשוי להיקלע לפרשה בהיקף כה גדול, עתה הוא עשוי אף הוא להסתבך בפרשה",  מספרים גורמים יודעי דבר המעורים בפרשה.

בהודעה ששיגר לחבריו לפנות בוקר, כתב דומב: "אני מצטער על כל מה שקרה, אין לי פנים להראות את עצמי בפני אף אחד, גרמתי לרבים מכם צער גדול שאני לא יכול לתאר".

דומב כתב עוד: "אני מצטער על כל נזק שגרמתי לכל אחד מכם ומקווה שתמצאו את המקום לסלוח לי, חשבתי להמשיך ולהילחם אבל בעצת חברים קרובים אני נאלץ לעבור לגור בארץ אחרת".

עורך הדין רענן גל שנמצא בקשר עם האברכים שאיבדו כספים רבים מספר בראיון על הפרשה שבה הסתבכו עשרות חרדים, "מקוים לטוב, הפרשה היא ענקית בהיקף חסר תקדים, מעל 400 אברכים נפלו. חלקם נפלו בכסף מזומן, להם אין סיכוי להציל משהו. חלק נוסף הביאו צ'קים שניתן לבטל. אתמול הגיעו אליי עוד קבוצת אברכים להתלונן, זה עוקץ ענק". הוא מגלה.

"אני מייצג את הנפגע הסופי", מספר גל ומוסיף,  "היו כמה אנשים שאו שרקחו מזימה או שבשוגג, נתנו לו כסף בתמורה לרווח חודשי, את הכספים האלו הם לא יקבלו יותר", הוא קובע.

עורך הדין מפרט בראיון את נסיבות התסבוכת הכלכלית, "הבעיה היותר חמורה זה אנשים שעשו החלפת צ'יקים צ'יק דחוי בעד צ'יק דחוי, הוא פיתה את המסכן שלא יחשוש כי הוא בעל שם וגביר, ואותו פלוני נתן את הצ'יק לאיזה קבוצה, ועכשיו אותו פלוני צריך לשלם את הכסף לאותו צ'יינג".

על איש העסקים החרדי שנמלט הוא אומר: "עוד לא יודעים אם הוא נעלם או לא, אבל יהיה קשה לאתר אותו".

לסיום הוא שב ומזהיר את ציבור האברכים לבל יתפתו ליטול הלוואות ולהיכנס להרפתקאות כלכליות מן הסוג הנ"ל,  "יש כל מיני מוסדות פיננסים, שהציבור יזהר לא להתעסק עם הריביות הללו, 5 אחוז או יותר, כי הם מזמינים צרות".

לאנשים שחוששים ורוצים לדבר אפשר לתאם עם מנהלת המשרד: 0546684646.

עורך דינו של דומב אלקנה בישיץ אומר היום: "לא מדובר בעוקץ. לציבור החרדי קשה להתפרנס ולכן משקיעים בצ'ינג' עם סיכון גבוה לנפילה. חרב עליו עולמו. לא יודע איפה הוא נמצא בגלובוס. לא נראה לי שיצליח להחזיר".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.