ברכת הצדיק התקיימה: המשפחה השכולה חובקת בת

בזכות ברכתו של הרב יאשיהו פינטו משפחת וענונו משפחה שכולה ממשיכים את החיים השבוע ערב יום הזיכרון לחללי צה״ל נולדה להם תינוקת למשפחה. אם המשפחה מספרת על הקשר ההדוק בין החייל שנפל לרב פינטו.

 

סמל בן יצחק וענונו ז"ל הי"ד, לוחם גולני בן 19 מאשדוד, נהרג בתקרית הנגמ"ש בשג'אעיה במבצע "צוק איתן." הוא הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים.

לא סוד, מידת הקשר בין אביו של בן ז"ל, שיבדל לחיים ארוכים ולשלום, אילן וענונו, לבין רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א, הוא קשר חזק מאוד "נפשו קשורה בנפשו".

אילן, אביו של בן ז"ל, ספד בהלוויית בנו וביקש מבנו עליו השלום דבר אחד: "בבקשה בן! תשמור על רבי יאשיהו יוסף פינטו בשמיים. תבקש מהקב"ה שיתמלא ברחמים על הרב ויגיד די לצרותיו".

 

משפחת וענונו מבקשת להדגיש שבשבילם הרב הוא מקור החיות והכוח המאפשר להם להמשיך בניסיון החיים שנכפה עליהם משמיים. "נפשנו קשורה בקשר חזק מאוד לצדיק רבי יאשיהו יוסף פינטו", אמרה שרית וענונו, אמו של בן ז"ל, והוסיפה, "כבוד הרב לא הפסיק ולו לרגע אחד לתמוך במשפחה שלנו בכדי שנוכל באמת לתפקד איכשהו אחרי האבדן הקשה. כבוד הרב הציע שנביא ילד לעולם, דבר שחשבנו שלעולם לא יקרה מבחינתנו כי לבן היקר שלנו אין תחליף וגם לא יהיה, הרב בירך אותנו בזרע של קיימא ואנו מאמינים שבזכות דמעות הצדיק ובעובדה שהרב ממש כאב אתנו את כאבנו נפקדנו ואנו היום מצפים לילד בע"ה".

שרית וענונו, אמא של החייל בן יצחק וענונו הי"ד ז"ל ,שנהרג על קידוש השם במבצע "צוק איתן", כתבה  היום בדף הפייסבוק וביקשה לשתף אודות הקשר של בנה עליו השלום עם הרב פינטו.

בוקר טוב בן שלי, רציתי לומר שאין דבר העומד בפני הרצון. אין דבר שרצית והצבת מטרה ולא השגת, אין מטרה שרצית ולא נגעת בה . אז דבר אחד אני מבקשת ממך תחפור לקדוש ברוך הוא כמו שרק אתה ידעת לחפור כשרצית משהו… שיביא את משיח צדקנו במהרה אני מאמינה שאתה לא מוותר וחופר בלי סוף. זאת השיחה שאנחנו מנהלים המשפחה כל בוקר וכל היום. שבן יביא את משיח צדקנו ויחזור אלינו כי אנחנו כבר לא יכולים להתמודד אם האובדן שלך.

מהיום שהלכת אני מחכה לך בכל יום שתפתח את הדלת ותגיד אמא ואבא חזרתי . בורא עולם אני לא חולקת עלייך לרגע.. רק מבקשת שתשלח לנו את המשיח בכדי שאוכל לראות את הפרח שלי ומבקשת ממך תודה בורא עולם שזכיתי להביא לעולם מלך ,טהור , ואהוב. מחכה לך בן יצחק יקר שלי. ומבקשת ממך בני יקירי תבקש רחמים על רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א הצדיק כפי שאבא ביקש ממך בהספד שתהיה מליץ יושר עליו.

כמה שאהבת את כבוד הרב ואמרת תמיד . אמא שיעזבו את הרב הוא צדיק למה עושים ככה. ורק צדיק כמוך אם נשמה טהורה יכול לזהות צדיקים לכן אהבת כל כך את רבי יאשיהו והיית יושב ומחכה שיקבל אותך ובא הביתה ומתרגש ואומר אבא איזה צדיק רבי יאשיהו כמה אני אוהב אותו כמה… היית אומר משפחת פינטו הכי צדיקים. אז צדיק שלי אתה יושב בשורה הראשונה של הקב"ה תבקש רחמים על רבי יאשיהו ואשתו הצדיקה הרבנית דבורה רבקה שהקב״ה ישמח אותם. ומספיק לכל הייסורים שהם עוברים. אוהבת אותך בני

 

לסיכום, סיפרה שרית איך היא רואה את דמותו של הרב שכה חיזק ומחזק אותם, "זאת נשמה ענקית שמכילה את כל העולם בתוכה, שחי אך ורק בשביל חסד ובשביל שתמיד יהיה לאחרים טוב. אנו יודעים ונוכחנו לראות שהרב יבטל את עצמו ממחלתו הקשה ויעמוד ליד מי שזקוק לו הרב רואה את האחר בלבד".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.