בזכות המאבק? נחתם הסכם להסדרת חשמל כשר בשבת 

בועדת הכלכלה יחד עם חברת החשמל, נחתם הסכם להסדרת מערך לייצור ושיווק חשמל כשר לשימוש בשבת בתהליך אוטומטי ללא מגע יד אדם

ועדת הכלכלה בכנסת, משרד האנרגיה ורשות החשמל חתמו על הסכם להסדרת מערך לייצור ושיווק חשמל כשר לשימוש בשבת בתהליך אוטומטי ללא מגע יד אדם וכחלק מיישום רפורמת החשמל והייצור הקהילתי.

בדיונים שהתקיימו בוועדת הכלכלה על הפרטת משק החשמל, דרש ח"כ יעקב אשר למצוא פתרון והסדרה במסגרת הרפורמה לייצור ושיווק חשמל קהילתי כשר ואף עיכב באמצעות רביזיה שהגיש את אישור רפורמת החשמל בוועדת הכלכלה עד לחתימה על הסדרת החשמל הכשר.

בהסכם שנחתם כעת, נכתב כי רשות החשמל מכירה בצורך לאפשר פתרונות לאספקת חשמל לאוכלוסיות שונות על מנת להבטיח שאופי השירות שיינתן להם יהיה מיטבי, ובהתאם לצורכיהם הייחודיים.

"סוגיית אספקת חשמל כשר (דהיינו אספקה של חשמל המיוצר באוטומציה ללא מגע יד אדם ומחולק ברשת אוטונומית מנותקת רשת בימי המנוחה) לאוכלוסייה הבוחרת לצרוך שירות זה נבחנת מזה זמן ולאחרונה החלו לעלות פתרונות ישימים העשויים לאפשר אספקת חשמל כשר תוך שיפור טיב השירות כך שיהיה זמין, בטיחותי וזול במידת האפשר", נכתב.

בהסכם הוזכר כי כמו כל שירות ייעודי, גם שירות זה יתבסס על העיקרון לפיו צרכני השירות הם אלה שיישאו בעלותו ולא כלל צרכני החשמל.

בנוסף הודיעה רשות החשמל כי בהתאם לסיכום עם יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, ח"כ יעקב אשר וח"כ מיכאל מלכיאלי, הרשות תפעל בשיתוף עם הגורמים המעוניינים בשירות זה על מנת לגבש סל פתרונות אשר יאפשרו מתן שירות של חשמל כשר לצרכנים המעוניינים בכך.

בין הפתרונות שהוזכרו במסמך שנחתם: השתלבות באסדרה הקיימת של מתקני ייצור בגז ברשת החלוקה. האסדרה תאפשר שילוב של מתקני ייצור ברשת החלוקה בתנאים כלכליים ספציפיים; בחינת תגמול במסגרת אסדרה שתאפשר הקמת מתקני ייצור מקומיים בגז (מעל 16MW) שיאפשרו מענה הולם גם לריכוזי אוכלוסיות של צרכני חשמל כשר. בחינת האסדרה תתבצע בתוך 18 חודשים.

בנוסף התחייבה רשות החשמל כי תתקיים בחינת פתרונות נוספים ויישומם, ככל שיידרש, בדרך של התאמות באסדרות עתידיות.

היום (ד') צפויה מליאת הכנסת לאשר את המתווה והרפורמה המוצעת בקריאה שניה ושלישית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.