בזכות מרגי: בעיית הצהרונים נפתרה

פרסום ראשון: בעיית התשלום הגבוה לצהרונים נפתרה בזכות חבר הכנסת יעקב מרגי. העלות תחזור לזו שהיתה נהוגה עד השנה

אחרי שדיווחנו כאן והעלינו לסדר היום את בעיות הצהרונים בפריפריה, הבוקר (ג') התקבלה הבשורה שהבעיות עליהן דיווחנו, הסתדרו.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי פנה לשר החינוך נפתלי בנט ולשר האוצר משה כחלון, אשר פעלו בעקבות פנייתו בנושא יוקר התשלומים ועלויות ההורים לתשלומי צהרונים לתלמידי מערכת החינוך, לאחר שהנהלים השתנו בשל העברת האחריות ממשרד הרווחה למשרד החינוך.

כעת מובטח כי תשלום שכר ההורים – כולל החרדים כמובן – בגין השתתפות בצהרונים המתגוררים ביישובים בעלי אשכול 4-5, יעמוד על מחיר זהה אשר שילמו ההורים בשנה הקודמת, כל זאת על מנת להבטיח את עזרת וסיוע המשרד לאוכלוסיות המוחלשות אשר כל מטרת רפורמה זו הייתה להקל עליהם ולשפר את מערך ההפעלה והפיקוח על הצהרונים.

ח"כ יעקב מרגי מציין כי למרות חלון הזמן הקצר שעמד לרשותם פעלו השרים במהירות במטרה להתחיל בפעילות הצהרונים באופן מיידי.

כזכור, בימים האחרונים הגיעו לידי 'אקטואליק' תלונות של הורים חרדים לילדי גנים ומעונות, תושבי ערים שיש בהן אחוז אוכלוסייה חרדי גדול, כמו טבריה, עפולה, אשקלון ועוד, על פיהן הם נדרשים לשלם השנה לא פחות משלוש מאות שקלים לכל ילד בצהרון, זאת במקום סכום צנוע יותר של כמאה שקלים בלבד לילד, שהיה נהוג עד כה.

מנחם כרמי, אחד ההורים שפנה אלינו, תושב טבריה, אמר ל'אקטואליק': "הציבור החרדי מופלה לרעה. כל תושב טברייני משלם סכומים נמוכים יותר. לא  ברור למה העבירו אותנו לתכנית אחרת, איזה אברך דלפון ישאיר את ילדיו בצהרון בסכומים כאלה? הציבור החרדי מונה כמה ילדים בכל משפחה, ולכל משפחה יש בממוצע 3 ילדים בצהרון, וכבר הגעת לסכום של קרוב לעוד אלף שקל בחודש. מאיפה אנחנו האברכים נביא את זה? במקום להקל עלינו רק מכבידים עלינו, בעוד החילונים משלמים הרבה פחות. זו אפליה מכוערת".

כעת, אנחנו מתבשרים, כי הסכומים שעל ההורים לשלם – חזרו לקדמותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.