"הפריים-טיים שלנו הוא הקידוש"

בשלושת הערוצים משקיעים משאבים רבים במגזיני השישי – אך למרות ההשקעה נרשמה ירידה חדה באחוזי הצפיות בשל ריבוי משפחות שומרי השבת. {בזמן אולפן שישי}

בשלושת הערוצים משקיעים משאבים רבים  במגזיני השישי – "אולפן שישי" בחדשות 2, "שישי" בחדשות 10 ו"יומן" בערוץ 1.

למרות הכספים הרבים, נתוני הוועדה הישראלית למדרוג מלמדים על ירידה חדה במספר הצפיות, פעם זה עמד על כמעט 50% צפייה. היום, ב-2016, הוא ירד בירידה תלולה  ליותר מ-45%. מדובר בירידה דרמטית יותר מזו של סך הצפייה בימי חול.וזאת בשל העלייה במספר הישראלים שומרי השבת.

באתר גלובס  ערכו תחקיר נרחב על התופעה, יותר ויותר ישראלים מעדיפים לעשות קידוש מאשר לצפות במשדרי החדשות.

סיבה נוספת לירידה הוא ציבור ה- "מסורתיים".שמעדיפים לשבת בחיק משפחתם ולכבות את מקלט הטלוויזיה בשבת. . "יש מהם מי שלא צופים או לא נוסעים בשבת", אומר מנכ"ל הוועדה למדרוג שמוליק שם טוב ל'גלובס', "ויש מי שמספיק להם לשיר 'חד גדיא' בליל הסדר ועל כן מחשיבים את עצמם מסורתיים".

"כבר שנים אני חושבת ואומרת שאת היומן של יום שישי צריך להעביר מיום שישי ולשדר אותו בחמישי", מודה העורכת טלי בן-עובדיה, לגלובס.  "נדמה לי שאכן מדובר באיזושהי עשייה מכוח האינרציה. מאמץ כל-כך גדול מושקע כש-25% מהאוכלוסייה לא קיימת בסך הצפייה, וגם חשבתי תמיד שזו דרך לבדל את עצמך מהמתחרים שלך. זה לא הצעה שעברה באף אחד מהשלבים שבהם הצעתי אותה".

 

 

"יש כוח מאוד גדול למסורת, וכמו שהעיתון לא מסכם את השבוע שלו ביום חמישי ואפילו אתרי האינטרנט לא עושים את זה, אז כך זה עדיין חלק מהעניין הזה של לא להזיז את היומן המורחב מיום שישי. לאור המאמץ הכל-כך גדול שמושקע בזה, התפיסה שלי אומרת שהמתחרה של מהדורת המגזין הוא לא המתחרה מהערוץ האחר – אלא ארוחת הערב המשפחתית ואולי הגיע הזמן לתת לה את המקום הראוי לה, לשדר מבזק חדשות קצר ואת המגזין המורחב לשדר ביום חמישי".

 

 

"הפאנל של מהדורת יום שישי בערב הוא כבר מזמן לא הפאנל המרכזי ולא החשוב ביותר", אומר עיתונאי טלוויזיה דתי לגלובס. "חלפו הימים שכל המדינה צפתה ב'סיבה למסיבה' וברבקה מיכאלי. לא נאמרים שם דברים מטלטלים כבעבר, ולעתים נדמה שהיחידים שנותנים לדברים שם תוקף הם דווקא הדתיים עצמם, שרוצים לדעת מה אמנון אברמוביץ' או אחרים אמרו עליהם שם. אם הדתיים לא היו מוחים, הפאנל הזה היה מאבד את כל כוחו"

עוד הוא מציין כי,  "הפאנל הולך ומאבד מכוחו, במיוחד בזמן שהמערכת הפוליטית כל-כך מסורתית – אתה רואה שגם חברי כנסת כמו רחל עזריה ורוויטל סוויד שומרים שבת, ויש הרבה כיפות שקופות בליכוד, זה חשוב ואומר משהו. אבל זה לא רק הם שלא צופים, איך יכול להתקיים היום דיון פוליטי בלי עמית סגל? ברור שבזמן 'אולפן שישי', 'שישי' או 'יומן', הפריים-טיים שלנו הוא הקידוש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.