דרכם האחרונה של נגידי סאטמר ז"ל(וידאו)

אלפים ליוו למנוחות את ראשי הקהל של חסידות סאטמר הרב יצחק רוזנברג והרב חיים פרנס ז"ל שנספו בטרגדיה בהתהפכות סירתם בחופי מיאמי. האדמו"ר מסאטמר בהספדו: "קשה עלי פרידתכם, כל הזכות שיש לאנשי שלומנו הכל בזכותו, אבדה גדולה שאין לה תמורה, הוא נשאר איתי והיה לו על זה צרות רבות" { בזעקות שבר}

אלפים ליוו למנוחות את ראשי הקהל של חסידות סאטמר הרב יצחק רוזנברג והרב חיים פרנס ז"ל שנספו בטרגדיה בהתהפכות סירתם בחופי מיאמי. האדמו"ר מסאטמר בהספדו: "קשה עלי פרידתכם, כל הזכות שיש לאנשי שלומנו הכל בזכותו, אבדה גדולה שאין לה תמורה, הוא נשאר איתי והיה לו על זה צרות רבות".

האסון בחסידות סאטמר בפטירתם של הרב יצחק רוזנברג והרב חיים פרנס, שניים מבכירי חסידות סאטמר בארצות הברית, שטבעו אמש (שלישי) למוות בחופי מיאמי לאחר שבמהלך שיט בו השתתפו התהפכה סירתם. הלוויתו של הרב יצחק רוזנברג.

בסאטמר מדווחים על יום קשה שעבר על מנהיג החסידות "סאטמר" המתאבל האדמו"ר מסאטמר שאיבד באופן טראגי שנים מהאנשים הקרובים אליו בפתאומיות, האדמו"ר היה אמש לפנה"צ בשכונת "ברך משה" בעיר קרית יואל שם התקיימה מעמד יציקת הבורות למקווה החדש בבית המדרש בשכונה כאשר במהלך המעמד הגיע הבשורה הקשה.

האדמו"ר מסאטמר הספיד בקול בוכים: "אי אפשר למנהיג ישראל לעסוק במלאכת הקודש בלי שיהיה להם פרנסים לצידם ידוע ורק ככה הצליחו להפריח את היהדות בעולם שכאשר זקיני הרה"ק בעל הקדושת יו"ט מסיגוט הספיד את הראש הקהל של העיר סיגוט ר' משה ארי' פריינד ז"ל אמר ר' משה ארי' האבא בעולם העליון (היטב לב ז"ל) מחכה לך למעלה ויכיר לך טובה גם ר' יצחק שהיה קשור בלב ונפש לדודי ז"ל רבינו יואל ואח"כ לאבי ז"ל הם בטח מחכים לך ר' יצחק למעלה". אמר האדמו"ר.

האדמו"ר הוסיף להספיד: "צדקתו עומדת לעד כל מה שעשה בלב ונשם לאבי ז"ל בכל השנים בגופו ובממנו ואח"כ נשאר איתי ועבר על זה צרות רבות והרבה עגמת נפש ע"י אינשי דלא מעלי, והוא בכוחו ובגברתו אסף את כולם והקים את הקהילה מחדש בווילאמסבורג בית המדרש מקוואות היכלי התורה התלמוד תורה ובית חינוך לבנות, וכל הזכות שיש לאנשי שלומינו קהילה הן בחו"ל והן בארה"ק וכל הדברים הקדושים שיוצא מזה הכל בזכותו".

"וגם זכה להקים את היכל התורה הזו בו יושבים אלפים מידי יום ולומדים תורה בעלי בתים אברכים בחורים זקנים ונערים ועכשיו בעזרת השם נרחיב את ההיכל הזה לרווחת הלומדים לשמו ולזכרו, גם בתוך בנין בו שוכנו מפעליו הוא אכסן באכסניה של תורה 3 סניפים של ישיבות קטנות עם מאות בחורים וזה אבידה גדולה שאין לו תמורה שנשתקע חמה שלא בעונתה באופן טראגי כזו אוי ווייי אוי וויי וזה זעזע לבב כל כלל ישראל בכל העולם, צדק לפניו יהלך כל הצדקות הרבות שהוא חילק ר' יצחק והלך לפניך צדקך, כל התפילות שהתפללו בבית המדרש בווילאמסבורג וכל שעות הלימודי תורה שלמדו בזכותך יפתח לך כל הפתחים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.