זק"א ואיחוד יתרגלו נפילת טיל על מוסד לימודים

בארגוני החירום זק"א ואיחוד הצלה הולכות ונשלמות ההכנות לתרגיל הגדול "נקודת מפנה 15" שייערך בין המועדים 31 במאי עד 4 ביוני, בו יתרגלו כוחות החירום מוכנות לירי מתמשך של טילים כמו גם מוכנות לרעידת אדמה.

בארגוני החירום זק"א ואיחוד הצלה הולכות ונשלמות ההכנות לתרגיל הגדול "נקודת מפנה 15" שייערך בין המועדים 31 במאי עד 4 ביוני, בו יתרגלו כוחות החירום מוכנות לירי מתמשך של טילים כמו גם מוכנות לרעידת אדמה. ארגוני זק"א ואיחוד הצלה, יתרגלו את כלל המתנדבים, בהתאם לתרחיש הייחוס שנקבע לתרגול.

במסגרת תרגיל העורף הלאומי 'נקודת מפנה 15' יקיימו מחר יום שלישי (2.6.15) הארגונים איחוד הצלה – זק"א אימון מתנדבים משותף במוסד לימודי ביישוב 'מבוא חורון', בו יתרגלו תרחיש של טיפול בנפגעים ובחללי אסון כתוצאה מנפילת טיל על מבנה ו/או תרחיש רעידת אדמה. בתרגיל ישתתפו ויתורגלו הנהלות הארגונים, המטה והמוקדים, מפקדי המחוזות, ראשי סניפים ומתנדבי הארגונים.

התרגיל יכלול הדמיית 400 פצועים וחללים המפוזרים בשטח מוסד הלימודים ובסביבתו. התרגיל יכלול הפעלת מתנדבים בתאי שטח אורבאניים לצורך ביצוע פעולות רפואיות מצילות חיים ותיעוד ואיסוף חללים. התרגיל יכלול איתור גופות נעדרים באמצעות יחידת כלבי חיפוש והצלה.

מטרות התרגיל: תרגול עבודה בשת"פ בין ארגוני חירום, תרגול נוהל טיפול בפצוע ע"פ תו"ל אירוע רב נפגעים, תרגול טכניקת טיפול בחלל באסון לאומי, בניית תמונת מצב מודיעין אוכלוסייה.

בארגונים איחוד הצלה וזק"א הביעו שביעות רצון מההירתמות של מפקדי ומתנדבי זק"א ואיחוד הצלה לתרגיל ולקיחתם ברצינות המירבית את ההזדמנות לתרגל את המתנדבים ברמה ארצית בכל התרחישים.

בנוסף, ארגון זק"א בהיותו 'ארגון עזר לשעת חירום' מוכרז על ידי שר הבטחון. ישתלב בתרגילי שטח מחוזיים שיתקיימו ברחבי הארץ במשימות הבאות: הקמת והפעלת תחנות ריכוז חללים, סיוע אזרחי וסיוע בתחנות רע"מ.

בפגישה של מפקדי זק"א עם תת אלוף בצלאל טרייבר המשמש כמ"מ ראש רח"ל והאחראי על התרגיל, אמר טרייבר: כי השתלבות ארגון זק"א בתרגיל הינה חשובה עד למאד, ושהוא סמוך ובטוח כי תרגול זה ישפר את כשירות זק"א.
זק 3

זק 1

זק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.