חדרה: יו"ר ש"ס יזם: תהילים לזכר הנופלים

במסגרת פרוייקט 'מאחדים בין אחים' הועלתה היוזמה לקריאת פרקי תהילים לזכרם של 303 חללי חדרה שנפלו במערכות ישראל ע"י תושבים מחדרה

פרויקט שני של 'מחברים בין אחים' ביוזמת המשנה לראש העיר בועז ביטון וחבר הנהלת העיר עו"ד אוהד מרחב קוראים תהילים למען הנופלים.

במסגרת פרוייקט 'מאחדים בין אחים' הועלתה היוזמה לקריאת פרקי תהילים לזכרם של 303 חללי חדרה שנפלו במערכות ישראל ע"י תושבים מחדרה

בפרוייקט חולקו 303 שמות הנופלים החדרתים ל-303 תושבים מחדרה שקראו יחדיו את פרקי התהילים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (רביעי ג' באייר תשע"ו) בשעה 12:00
את רשימת החללים 303 סיים המשנה לראש העיר בועז ביטון שקרא את פרקי התהילים לעילוי נשמתו של החלל האחרון הוא רב נגד רמי כחלון ז"ל, שנפל ב-26.7.2014 במבצע צוק איתן.

מי שניהלה את מערכת הציוות בין שמות החללים לתושבי העיר חדרה, היא חגית איפרח, שהקדישה יומיים של עבודת קודש בהתנדבות ובמסירות למען הצלחת הפרויקט.

תהילים

תושבים רבים שלקחו חלק בפרויקט, הודו ליוזמי הרעיון על הנחלת הערבות ההדדית ואהבת החינם בין כל חלקי האוכלוסיה בחדרה.

כידוע את הפרוייקט 'מאחדים בין אחים' הקימו לפני מספר חודשים המשנה לראש העיר ויו"ר תנועת ש"ס בועז ביטון וחבר מועצת העיר, עו״ד אוהד מרחב כחלק מהניסיון לאחות את הקרע שנוצר בין הציבור החילוני לבין הציבור הדתי בחדרה ובמטרה לייצר שיח של הידברות והבנה בין הציבורים.

לדברי המשנה לראש העיר "כל פעילות כזו או אחרת של קירוב לבבות, תורמת לגיבוש ואחדות בין כל גווני האוכלוסייה שבעם היהודי, ובמיוחד שמדובר בפרויקט שכל כולו הנצחת נשמתם של חיילי ישראל שנהרגו על קידוש ה' למען הגנת העם והארץ".

לדברי חבר הנהלת העיר עו"ד אוהד מרחב: "אני גאה להיות חלק מהעיר הזו שאלו אנשיה… מהרגע שפירסמנו את הפרוייקט ההיענות היתה ענקית ומחממת את הלב. השנה זו היתה הפעם הראשונה שפרויקט מהסוג הזה נעשה בעיר ואני בטוח שהדבר יהפוך למסורת".

ובתוך כך מי שמונה לאחרונה לעמוד בראש פרוייקט 'מחברים בין אחים' הוא צפריר אלטרמן,  לשעבר יו"ר נוער מפלגת העבודה ויו"ר המועצה הציונית לנוער בחדרה וכיום איש ליכוד שומר מצוות. אלטרמן פעיל חברתי ונמרץ ובן למשפחה שורשית בחדרה, ומינויו ליו"ר הפרויקט יקדם רבות את הארגון.

שמות הנופלים בעיר חדרה
שמות הנופלים בעיר חדרה

IMG-20160510-WA0068

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.