בחום הלוהט: משפחה עם 7 נפשות גרה באוהל

הסיוע המשפטי במשרד המשפטים הגיש לפני כשעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב עתירה דחופה בדרישה לחייב את משרד השיכון ועיריית קריית אונו למצוא פתרון דיור עבור משפחה המצויה כיום עם חמשת ילדיהם הקטינים. צפו בראיון עם האם

הסיוע המשפטי במשרד המשפטים הגיש לפני כשעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב עתירה דחופה בדרישה לחייב את משרד השיכון ועיריית קריית אונו למצוא פתרון דיור עבור משפחה המצויה כיום עם חמשת ילדיהם הקטינים, ביניהם תינוק בן חודש ימים, ללא קורת גג, ולנים כבר ארבעה ימים במאהל בעיר קריית אונו.

את המשפחה מייצגות עו"ד איילת הלברשטט-עטיאס ועו"ד דקלה צרפתי-דלג'ו מהסיוע המשפטי.

משפחת חבר בת שבע הנפשות נאלצת לחיות באוהל בקריית אונו באמצע חודש אוגוסט הלוהט. בגלל התנאים הקשים במקום, נאלצת אם המשפחה למצוא כל יום מחדש סידור אחר לתינוק הקטן שלהם, רק בן חודש, עד שיימצא להם פתרון קבע. כעת היא מבקשת שוב עזרה שתסייע למשפחתה לקבל דירה ולעזוב את האוהל הרותח.

"זה מאוד קשה, מי שתומך זה עם ישראל שבא ומביא את המזון", סיפרה האם בראיוו לגדעון אוקו בערוץ 2. "מיום ראשון אני בלי שינה. כל הלילה אני מסתובבת, וכל זה כי התינוק שלי לא נמצא איתי כרגע כי אני נאלצת לתת אותו לחברות כדי שיהיה בטוח".

"אני לא איתו כמעט בכלל, לא יכולה לראות אותו במצב הזה ובחום הזה, לא יכולה לסכן את החיים שלו", הוסיפה בכאב. "הגדולה מתוסכלת מאוד מאוד והקטנים חושבים שזה סוג של טיול".
המשפחה קיבלה מהמדינה סיוע – אך היא לא יכולה לממש אותו. "משרד השיכון נתן לי סיוע בשכר דירה על סך 3,000 שקלים, אבל אני לא יכולה לממש אותו כי אני צריכה ערבויות וביטחונות כדי לשכור דירה. בפינוי הקודם ראש העיר התחייב שיעזור לנו בחוב על הדירה ועל הערבויות, דבר שלא עמד בו. אני לא יודעת כמה זמן נוכל לחיות ככה, אבל אין לי פתרון אחר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.