בחורים שבילו באילת הקימו בתים לתפארת

המחאה של הפלג הירושלמי הוא מחאה של דרך עקרונית למנוע מאותם בחורי ישיבות שמעדו בדרכם ליפול ברשת של הצבא, בחורי ישיבות רבים שבילו באילת באקוראינה ובאירופה עלו על דרך הישר והקימו בית לתפארת עם ישראל. ידידה חסון בטור נוקב. {דעה}

הגזענות והשנאה מחלחלת גם במגזר החרדי עד כדי השפלתם ורמיסתם של קהילה שהולכת בדבקות אחרי הוראת רבותיהם.

בשבוע שעבר נעצר עריק מהצבא ובפלג הירושלמי יצאו להפגנות, עסקנים והעיתונאים החרדים ניצלו את הסיפור, ביישו את תעודת העיתונאי שלהם והורידו את ערך האתיקה העיתונאית שלהם לעפר.

אגולל את הסיפור בקצרה, קהילות רבות ומגוונת יש במגזר החרדי, ישנה קהילה של עשרות אלפי איש שמונהגת על ידי רב מאוד גדול, הרב שמואל אוירבך. באותה קהילה הוחלט שאסור לשתף פעולה עם הצבא וגם לא להתייצב בלשכות הגיוס, והיה ואם יעצר מישהו בגין זה, יצאו אנשי הקהילה למחות.

כאילו לא למדנו מהעבר, כאילו הציבור החרדי לא חווה על בשרו את התנהגותם הברוטלית של השוטרים? חלק מהציבור החרדי שנטמע במגזר החילוני שכח מה זה להפגין למען ערכים.  מדובר כאן בקבוצה מהציבור החרדי שנוהג על פי אמונתו בדרך מקובלת ולגיטימית (תתפלאו לשמוע אבל זה לגיטימי ודמוקרטי לקיים מחאה).

המחאה של הפלג הירושלמי הוא מחאה של דרך עקרונית למנוע מאותם בחורי ישיבות שמעדו בדרכם ליפול ברשת של הצבא, הרי בחורי ישיבות רבים שבילו באילת באוקראינה ובאירופה עלו על דרך הישר והקימו בית לתפארת עם ישראל. לכן יצאו להפגין בכדי שלא לתת לבחור לשקוע בבור ללא תחתית, אין רב שרוצה שהבחור מאילת יתגייס לצה"ל- הרי הוא יכול עוד להקים בית נאמן בישראל, למה אתם לא נותנים לו צאנס'? .

ואם לא די בכך, השערורייה הגדולה היא התגובות המתלהמות של בכירים חרדים שעושים דה לגטימציה לפלג, כך למשל כתב שעייה איצקוביץ מנהל משרד פרסום חרדי: "אולי שיפלוט עליהם כדור איזה שוטר. שיעצרו את החויימני שלהם וכו וכו".

למקהלת הדה -לגיטמציה הצטרף הבדרן אבא טורצקי שעלה לרדיו 'קול ברמה' ומלגלג על המפגינים הנשמעים לרבותיהם כאילו מדובר בחולי נפש שצריכים אישפוז.  אין לך כבוד למי שנשמע לרבותיו?.

יעקב עמאר (הדובר החרדי)כותב פוסט בפיסיבוק ש"שימח אותו לראות תושבים משפריצים גז מדמיע לעבר המפגינים. תדמיינו שחילוני היה כותב את זה על ערבי או עלינו החרדים.. מה אז היו עושים לו"?.

אז נכון שלפלג הירושלמי אין ייצוג ברשת החברתית (כמו שלחרדים אין ייצוג בתקשורת החילונית) כי הם קיצונים גם במכשירים הלא כשרים, אבל זה לא אומר שבגלל זה מותר להסית נגדם ללא רחם.

וכאן אני שואל בקול, מדוע שעייה איצקוביץ לא נעצר ונחקר על הסתה לרצח? מעניין אם ככה הם היו נוהגים בשעה שמישהו היה כותב כמוהו על ערבים?

ומה יעשה בחור הישיבה כשיצא מהכלא? חבורת יח"צנים  הלבינו את פניו ועשו לו רצח אופי ברחובה של עיר,  אז אולי טעה ועשה עוון, אבל בגלל זה לפרסם בכל מקום אפשרי על מעלליו, הרי אנו נמצאים בימי ספירת העומר שלא נהגו כבוד זה בזה.ומה אתם עושים? אתם  מתיימרים להחליף את אלוקים בתפקיד המקל? שכחתם כנראה שמגלגלים חובה על ידי חייב.

מי אתם עיתונאים- יח"צנים  זבי חוטם? אתם מחזיקי אייפון, מלביני פנים, ומכפישי רבנים, איבדתם את האנושיות. .

חברה תתעוררו, אנחנו לא שונים בהרבה מהעולם שמסית נגד ישראל שכביכול רוצחת פלסטינים. כי את הפלג הירושלמי הפכנו לשטן מהלך, רק כי הוא מוחה ומטעמים דתיים נטו על דעת רבותיו.

 

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הקבוצה ה"חרדית" עם הכי הרבה גולשים באינטרנט
  אני מחפש עוד מישהו מהקבוצה חוץ מהתלמידים הותיקים של ר' שמואל שבלי אינטרנט יש לך שם בשבילי?
  אף אחד לא רוצה שילך לצבא לא ביקשו שיתגייס אבל מכאן עד לבטל תורה בשבילו ולקרוא לי אסיר התורה עדיף לנסות להניח תפילין ברחוב לאנשים יש יותר סיכוי להקים בית יהודי לתפארתה הבן אדם היה בים המלח עם המשפחה אח"כ דירדר את כל המשפחה לאילת נתפס עם חברים בכניסה לפאב לא מקום מומלץ והעיקר לא התייצב לדיחוי כדי לא לראות חילות ולכן שולחים בחורי ישיבה קטנה להתעמת עם שוטרות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יכול בהחלט להיות שלעצור כביש זה לא לגיטימי

  אבל כל אחד היה עושה את זה אם היו נוגעים לו במשהו שמאוד חשוב לו

  כשהמתנחלים עצו את התנועה כשעשו להם את ההתנתקות הבנת ? התשובה מאוד פשוטה, שאין מי שלא עושה דברים שהם לא לגיטמיים, השאלה על מה,

  אחד עושה על ההתנתקות

  אחד עלך גיוס בני ישיבות

  ואחד על היחס של 60/40

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בס"ד
  לא היום!!!
  מצפה ממנהלי האתר להסיר ביום הזיכרון לחללי צה"ל שבו (לפחות!) כווולנו חייבים לנהוג בכבוד וברגישות גדולה בבני משפחותיהם, את הכתבה הזו. ומייד! יתכן שיש מקום לדון אם דמם של בני משפחות חרדיות שאינם בעלי אורח חיים חרדי (דתי?) אדום יותר מתלמידי חכמים מבני הציונות הדתית או בעלי תשובה , שהתגייסו ונלחמו ואולי גם נפלו…. אבל שוב- ממש לא היום!!!

  מרים |
  הגב
 4. סוף סוף אחדשמדבר לענין, כל הכבוד!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. מחאה לגיטימית…..
  כנראה לא נתקעת בפקק בגלל המפגינים האלו, נניח שמחר בשעה 8:00 בבוקר אני חוסם את הכניסה לבנין שלך אין יוצא ואין בא, ככה אף אחד לא יוצא ללימודים עבודה וכו' ואף אחד לא נכנס, לא משנה אם זה ילד שהלך למכולת או גבר שחזר מהתפילה ורק רוצה כוס קפה, הכל סגור ונעול!
  למה? שאולים אולי כל השכנים מה העניין? ואני מסביר בקול ניחר: גזירת הגיוס!! אסיר עולם התורה וכו', אבל! שאולים כולם, מה אתה רוצה מאיתנו דיירי בניין מגורים תמים? אף אחד מראשי הצבא ואפי' לא שוטר גר כאן?? ואני מגיב, זהו! אני חוסם הכל עד שהבחור ישתחרר, הבנתם? ואם לא הבנתם חסר לכם השקפה ומי יודע מה עוד, לדבריך זהו "מחאה לגיטימית"
  אין לי בעיה שיערכו עצרות ענק מול כלא 6 או כלא 4 או שניהם, אבל לקחת את כל תושבי המדינה כבני ערובה להשקפותיהם זהו בהחלט לא "מחאה לגיטימית"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תגיד ואם את הבן שלך היו עוצרים (בע"ה ) גם היית מגיב כך , 'שזה לא דרך וכו' ' אהה אפסון שכמותך

   יוסי |
   הגב
 6. רואים שאתה לא מכיר אף אחד מהם
  המשפחה התחננה שלא יעשו הפגנות וינסו לשחררו בדרכים דיפלומטיות בשקט, והם לא הסכימו כי לקחו להם את התירוץ להפגין.
  אנשי הפלג אולי לא מחזיקים רשמית אייפונים אבל הם מעודכנים נון סטופ ברשת, וכמו כן מעדכנים,
  ובעיקר בעיקר, כנראה שאתה לא יודע שאלו הם אנשים שאפילו לרבם לא נשמעים ואם רבם יגיד להם משהו לא לרוחם הם יחליפו אותו ברגע, הם אנשים חסרי מרות לחלוטין
  והטענה המטופשת שזה לגיטימי להפגין היא טענה ציונית ודמקורטית מגעילה, שכן בתורתנו אין שום היתר לחסום כביש בשביל כל דבר שלא יהיה ואפילו אם יקחו את המתמיד הכי גדול לבית הסוהר.
  (עצרת מאורגנת מראש זה משהו אחר, כשמודיעים מה ייחסם ותמיד משאירים דרכים חלופיות, מה שהם עשו השבוע זה לחסום מקומות באופן מוחלט! בלי הודעה מוקדמת ולהזיק להרבה מאד אנשים)
  ואחר כל זה אולי מן הראוי לשאול מה הבעיה להתייצב בלשכת הגיוס לבחור שממילא נוסע לאילת?
  רק שיגיש דיחוי ולא יעשה בעיות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. דברי אלוקים חיים
  סוף סוף קול של הגיון והשקפה אמיתית בתוך המון החרד"קים שמצאו את מקומם לעיתונאות הכתובה והאינטרנטית והפכו להיות "קול החרדים".
  יישר כח לאתר שהפעם העיז לפרסם גם דעה פחות מקובלת

  חגי |
  הגב
 8. צר לי מאוד. הגאון הגדול ר' שמואל אוירבך שליט"א לא דרך באף אחת מההפגנות הנ"ל. אין לי ספק שאין זה לרוחו. החילול השם הגדול בהתפרעויות אלימות של אנשים, לא זו דרך התורה ואין להתייחס אליהם אחרת ממה שמתייחסי עליהם. כמובן ין צורך להביע תגובות מתלהמות של איום לרצח וכדו' אבל ההשוואה עם משועממים וכדו' נכונה לחלוטין….שהקב"ה יחזיר את כולנו בתשובה שלימה.

  יוסי |
  הגב
  • תתפלא.
   תשב איתו לבד דקה או שתיים ותגלה שהוא מעודכן בכל פיפס שזז

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • אל תבלבל את המוח , תן לי שם אחד , ואילת זה משהו שונה היום זה נהיה לגיטמי שבחורי ישיבוות נמצאים שם זה לא יותר גרוע מתל אביב מחוף שרתון

   יוסי |
   הגב
 9. ידידיה, או איך שלא קוראים לך, תפנים, האנשים שנאבקים ב'פלג הירושלמי', עושים זאת, כי הם אחוזי דיבוק וטירוף. דיבורים הגיוניים, לא כל כך עובדים עליהם.

  יוסי |
  הגב
 10. מבלבל את המוח!!!!!!
  אין להם ייצוג ברשתות?
  מחאה לגטימית, לעצור תנועה?
  עשרות אלפים לא מתייצבים?
  שיתוף פעולה עם הצבא, בעצם ההתייצבות. למה מה היה עד היום?
  השתגעו האנשים…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב