בחורי "הפלג" בראיון ל'אקטואליק': "מגיעים להפגנות כדי להיעצר" – צפו בוידאו

בכדי להבין מה עומד מאחורי האמוציות של המאבק, יצאנו לשוחח עם הבחורים הצעירים של הפלג הירושלמי שמדברים מנקודת מבטם על מה הם מפגינים, ובשביל מה הם נלחמים. צפו

בעוד הרחוב החרדי זועם על "הפלג הירושלמי" שיוצר אנרכיה ברחובות וגורם לחילול השם וכעס בעיני הציבור החילוני שתקוע בפקקים בגלל שבחורי ישיבה מוחים בדרכם שלהם  על מעצר עריקים, יצאנו לבדוק מה באמת עומד מאחורי המאבק.

בחזית בית הכנסת "אהבת תורה" של הפלג הירושלמי בשכונת ברכפלד במודיעין עלית, נתלה שלט גדול: "מעריצים את אסירי עולם התורה", מדובר בבית כנסת ידוע של "עצניקים", כפי שמכונים אנשי "הפלג", שם מתפללים הגרעין הקשה של הפלג. בין היתר מתפללים שם אותם אברכים שתקפו את הגאון רבי יגאל רוזן בדרשת חול המועד שמסר במודיעין  עלית.

פגשנו שם את הבחורים הצעירים של הפלג, שניאותו לאחר אישור מרבותיהם (לאחר שהצגנו את עצמנו כגוף כשר) להתראיין ל'אקטואליק'.

"יצאתי להפגין. רציתי מאוד שיעצרו אותי אבל הם לא עצרו אותי", אומר לנו ל', אחד הבחורים שנראה כי אידיאולוגיה בלבד היא שעומדת לנגד עינו. שאלנו את הבחורים, האם שווה להוציא את כל התחמושת כרגע כשאין ממש בפועל גיוס של בחורי ישיבה. "בג"ץ ביטל את חוק הגיוס, אין פטור גורף ויש יעדים ברורים של הצבא שרוצים לגייס. אז למה אנחנו צריכים לחכות שיגייסו?", נענינו.

שאלנו את הבחורים לגבי הסרטונים המביכים של "החיילות" שהוכו על ידי אנשי 'הפלג'. לא הייתה בפיהם תשובה ברורה, אך הם הדגישו את חשיבות המאבק.

חייבים לציין שלמרות שמדובר בבחורים צעירים שלא כ"כ בקיאים ברזי ובנבכי הפוליטיקה בשערי חסד, התשובות שלהם ברורות. נראה שהבחורים הצעירים, יודעים היטב על מה הם נלחמים.

צפו בראיון:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתר של הפלג

    משהו משהו, אחרי שאין כבר מה להביא מערוץ 2.

    שקץ תשקצנו |
    הגב