"בחור חרדי צעק יש פה מחבל עם סכין" (וידאו)

השוטרים שחיסלו את המחבל מירושלים משחזרים: "צעקנו לו שיוריד את הסכין, הוא המשיך ואף סיכן את חיינו", הם מספרים שעות לאחר הפיגוע בבירה. "עשינו את מה שצריך" {השוטרים משחזרים}

"צעקנו למחבל שיוריד את הסכין, נטרלנו אותו"

הפיגוע ברחוב הנביאים: השוטרים שחיסלו את המחבל מירושלים משחזרים את המרדף אחריו ברחובות העיר. "צעקנו לו שיוריד את הסכין, הוא המשיך ואף סיכן את חיינו", הם מספרים שעות לאחר הפיגוע בבירה. "עשינו את מה שצריך"

קצת לפני  10:25 בעיוצמה של השבת, ברחוב הנביאים בירושלים, צעיר פלסטיני כבן 16 התהלך כשהוא חמוש בסכין. המחבל הבחין בשני חרדים בשנות ה-60 לחייהם, זינק לעברם ודקר אותם. השניים הצליחו להימלט תוך שהם צועקים לעבר שוטרים שהוצבו במקום, אלה לא היססו ומיד פתחו אחריו במצוד.

השוטרים זיהו את המחבל כשהסכין עוד בידו, הם קראו לו להוריד אותה ומשלא נענה לקריאותיהם והתקדם לעברם – נאלצו לבצע ירי לעברו על מנת לנטרל אותו. "הוצבנו אני והשותף בצומת הנביאים, עמדה סטטית לאבטחת מתפללים בציר כשלפתע הגיע בחור חרדי וסימן לנו שבמורד הרחוב מפגע עם סכין שדוקר עוברים ושבים",  משחזרים היום, שעות ספורות לאחר המקרה.

"רצנו במיידי תוך כמה שניות היינו בקרבת המחבל שצץ מאחת החנויות שלף סכין וניסה אף להתקרב אלינו", אומרים השוטרים, . "צעקנו לו שיוריד את הסכין, הוא המשיך ואף סיכן את חיינו. עשינו מה שצריך לעשות ונטרלנו את המחבל".

 

 

מפקד המחוז ניצב משה (צ׳יקו) אדרי שיבח את השניים: ״התגובה המהירה והנחושה של השוטרים הביאה לסיומו המהיר של הפיגוע ומנעה המשך פגיעה בחפים מפשע. השוטרים פעלו במקצועיות כמצופה מהם. תוצאות הפריסה המבצעית המוגברת של הכוחות מדברות בעד עצמן, אנו נמשיך בהיערכות המתוגברת במטרה למנוע פגיעה בחפים מפשע ולהגיב במהירות ובמקצועיות בקרות אירוע״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.