בחור ישיבה נלקח למעצר צבאי ועובר עינויים: מהיום הפגנות בכל רחבי הארץ

הפלג הירושלמי יוצא לחסום את כבישי ישראל בעקבות מעצרו של תלמיד הישיבה שנעצר הלילה על ידי המשטרה הצבאית. הבחור נמצא בבידוד בתנאים קשים הכוללים עינויים . בהוראת ר' שמואל החל מהיום (רביעי) – הפגנות בכל רחבי הארץ

הפלג הירושלמי יוצא לחסום את כבישי ישראל בעקבות מעצרו של תלמיד הישיבה שנעצר הלילה על ידי המשטרה הצבאית.

במוצאי חג הפורים, פשטה המשטרה הצבאית על ביתו של בחור הישיבה ישראל מאיר טולדנו בעיר אופקים, תלמיד ישיבת מאירת שמועה באשדוד.

הבחור נלקח למעצר בקו"ם בבסיס צבאי. אמש (שלישי) נלקח הבחור למשפט בפני בית הדין הצבאי ביפו. בדיון נכחו הפרקליטות הצבאית, ומטעם בחור הישיבה הופיע עורך הדין מנחם שטאובר, מהאגף המשפטי של "הוועדה להצלת עולם התורה". בסוף הדיון הוחלט להאריך את מעצרו ביומיים, כאשר דיון נוסף על המשך המעצר יתקיים ביום חמישי.

יצויין שלתדהמתם של ראשי הוועדה, הבחור דיווח כי הוא נמצא בבידוד, ועם זאת גם עובר עינויים על ידי הסוהרים. כך למשל, במשך שעות ארוכות לא נותנים לו לעמוד או לשכב במיטה אלא רק לשבת, כשהוא נדרש גם להחזיק את ידיו מאחורי גבו. "זו אכזריות שלא נוהגים בה גם כלפי מחבלים וטרוריסטים, והיא שמורה במיוחד ללומדי תורה" אמרו בוועדה והודיעו שהעניין לא יעבור בשתיקה. פניה בהולה בנושא נשלחה בשעות האחרונות למפקד הכלא הצבאי, ואם העניין לא יטופל במהירות תוגש גם תביעה משפטית על כך.

מאז המעצר, הגיעו ראשי ה"ועדה להצלת עולם התורה", הגוף המנהל את המאבק כנגד הגזירה, מספר פעמים למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבך להתייעצות על דרכי המאבק. בשעות האחרונות הורה ראש הישיבה כי יש לצאת לרחובות למחאה ולמאבק על מעצרו של תלמיד הישיבה ועל רדיפת עולם התורה

ההפגנות יחלו היום (רביעי) בשעות הצהריים, במקומות שיפורסמו בהמשך.

הרב אברהם מנקס, חבר הוועדה להצלת עולם התורה, אמר כי "אכן ישנה חשיבות לתנועה זורמת בכבישי הארץ, גם בזמני עומס שונים, אולם לא ניתן להשלים בשום אופן עם מעצר של בן ישיבה, המצטרף למעצרים קודמים ולרדיפה שיטתית של בני הישיבות על מנת לגרום לגיוסם לצבא, בכפיה או בפיתויים.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "עובר עינויים" "אכזריות ששמורה במיוחד ללומדי תורה" שעה לא הפסקתי לצחוק !!! למותר להגיד שאמירות שיקריות ומטופשות מעין אלו הם חילול השם איום ונורא.

  ש. יצחקי |
  הגב
  • האידיוט, הרודף החרדים, המשכיל, יהודה משי זהב שבניו משרתים בצה"ל השמד, בטור ב'ידיעות' על בובת החייל במא"ש בפורים: "יש לי טענות כלפי הרבנים שלנו, המפגינים מוציאים שם רע, חייבים להוציא אותם מהשכונות. אסור לפחד מהם. ועל המשכילים כמוהו אמר הקב"ה בַאֲבֹד רְשָׁעִים רִינָּה וגו' ודו"ק. עפרא לפומא – פירוש הביטוי – שימלא פיו עפר דהיינו שיחזור לעפר ממנו בא גופו ותלך נפשו לאבדון מבלי שום זכר, ע"י הקב"ה בעצמו. ומי שהמציא את המילה חרד"ק ניצח את המערכה.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב