בחור ישיבה שני נעצר – הפלג הירושלמי מאיים להצית את הרחובות

בן תורה נוסף נעצר ע"י שלטונות צה"ל, הבחור נשפט ל15 ימים בכלא – בפלג הירושלמי מבטיחים להצית את הרחובות

לאחר המלחמה נדמה כי צה"ל עושה כל מאמץ להגביר את המלחמה עם החרדים.  בראשון נעצר אברך בברכפלד שלא התייצב לשורות צה"ל,  אתמול (שני),  צה"ל ממשיך במדיניות  ובשעות לפנות בוקר, הגיעו אנשי הצבא לביתו של הבחור יינון אביטן – מבחירי ישיבת ראשית חכמה בירושלים, בשכונת פסגת זאב בירושלים, הניחו אזיקים על ידיו, ולקחו אותו לבסיס הצבאי בענתות, ומשם נלקח לבסיס בתל השומר.

הבחור נשפט ב'אשמת' אי התייצבות וסירוב לשתף פעולה עם צה"ל,  לאחר הדיון נגזר דינו ל15 ימים מעצר בכלא 6 שבצפון.

בפלג הירושלמי מסרו כי היהדות החרדית עומדת מזועזעת מול מעשי ראשי צה"ל, שבזמני סכנה נוראים אלו בארץ ישראל, ממשיכים לעסוק ברדיפת עולם התורה. הדבר מוכיח שוב מעל לכל ספק, כי מטרתו של הצבא אינה 'צבא הגנה לישראל', אלא צבא המעוניין להשמיד רוחנית את הציבור החרדי, והוא ממשיך להקצות משאבים רבים על מנת להגיע למטרה זו, וליישם את גזירת הגיוס שנחקקה בכנסת בחורף האחרון.

רוב הבחורים שנעצרים הם ספרדים, אולם בפלג הירושלמי מבטיחים לצאת   למחאה רבתי, שתזעזע את אמות הסיפים בארץ ובגולה. אמש התכנסו עד לשעת לילה מאוחרת, ראשי 'הוועדה להצלת עולם התורה', והתגבשו רעיונות ודרכי פעולה ומחאה, להחרפת המערכה כנגד המעצרים התכופים בתקופה האחרונה, יודגש כי  אליהו כהן שנעצר לפני כשבועיים גם הוא עוד לא השתחרר מכלא 6.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.