בחיל האוויר מזהירים את חמאס: "לא הפעלנו את כל העוצמה"

לאחר שעות ללא תקריות, בכיר בחיה"א מזהיר את חמאס: "אם יגדירו שאין שקט נעשה את הנדרש כדי שיהיה"

בכיר בחיל האוויר אמר הצהרים (ראשון) במסיבת עיתונאים כי הוא מרוצה  מכמות האש שהונחתה היום נגד תשתיות חמאס בעזה, במסגרת התקיפה הנרחבת ביותר ברצועה מאז מבצע "צוק איתן". גורם בכיר בחיל האוויר טוען: "מה שראינו בסוף השבוע זו לא כל העוצמה". בשעות האחרונות אירוע מספר תקריות ברצועה בהם  כלי טיס של חיל האוויר ירו פעמיים בתוך שעה לעבר חוליה של מפריחי עפיפוני ובלוני תבערה. אין נפגעים.

עשרות מטרות טרור של ארגון הטרור הותקפו מאז הלילה שבין שישי לשבת, בהן בניין רב-קומות בשכונת שאטי ששימש כמתקן אימונים ומפקדת גדוד בבית לאהיא. "אנחנו ערוכים מאוד ויש מגוון מטרות ברצועת עזה, גם כאלה שאיכותיות, שנפעל מולן אם נצטרך", טוען אותו הבכיר. "יש היום תרגיל אוגדתי בדרום שמתרגל לחימה בעזה בהשתתפות חיל האוויר ופיקוד דרום".

לטענת אותו גורם, צה"ל ערוך להמשך תגובת חמאס, באם הם יחליטו לחזור לירות  אזי שנגיב בעוצמה. לדבריו. "אם יגדירו שאין שקט נעשה את הנדרש כדי שיהיה שקט".

 

"זה מאתגר כי האויב מתקדם ואנחנו צריכים לפתח יכולות שיאפשרו לנו לעשות את זה כשהמטרה תמיד היא להימנע ככל הניתן מפגיעה בבלתי מעורבים", אמר הגורם. "בסוף השבוע הוגדר לנו לפגוע בתשתיות של חמאס ולא בפעילי טרור".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.