בחירות בפתח? הדיל החשאי בין נתניהו לחרדים

בחירות בשער: בכירים בקואליציה מדווחים על דיל סגור בין נתניהו והמפלגות החרדיות. מדוע הכחיש גפני את תוכן הפגישה בבית הגראי"ל? "לא נשחק לידיו של לפיד".

לאחר החלטת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שלא להכנס לממשלה חלופית, מסתבר כי מתחת לפני הקרקע ישנם מגעים שקטים וחשאים בין הבית ברחוב בלפור לחזון איש 5 – כך עולה מפגישת ח"כי 'דגל התורה' אצל הגראי"ל שטיינמן.

הגורמים המעורים בפגישה סיפרו כי 'יהדות התורה' הודיעה שלא תצטרף לממשלה חלופית, אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יפזר את הכנסת ויילך לבחירות חדשות, עם זאת לא התקבלה החלטה בנוגע לדרישת מקורבי נתניהו להתחייב בפני ראש הממשלה להמליץ עליו לנשיא לאחר הבחירות הבאות.

אלא, שהדיווחים שיצאו מהפגישה היו סותרים, בבית ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הסתמכו על הגרסא דלעיל, לעומת זאת בסביבת הח"כים הכחישו כי ניתנה הבטחה כזו או אחרת לנתניהו

דרעי עם נתניהו.

כפי הנראה, 2 הגרסאות דוברות אמת, סיבת המכחישים את ההבטחה – "לא נשחק לידיו של לפיד". גורם ב'דגל התורה' אומר ל'קוקר': המפלגות החרדיות לא צפויות  להעביר התחייבות מפורשת על תמיכה לאחר הבחירות מאחר ואין להם עניין לסנדל את עצמם מראש על בסיס סקרי דעת קהל מהם עולה כי ככל הנראה נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

אותו גורם הוסיף כי אין שום סיבה שהחרדים ישחקו לידיו של לפיד, "במידה ונצא בהכרזה על מתן תמיכה בנתניהו לאחר הבחירות לפיד ירכב על הגל בזירה הציבורית. איננו מעוניינים לעזור לו. לא נשחק לידיים שלו".

האם ניתנה הבטחה כי לא ילכו לממשלה חלופית או שנחתם דיל מלא בין נתניהו והחרדים? לפי דיווח של העיתונאי בן כספית הבוקר ב'מעריב' גורמים בכירים מאוד בקואליציה מספרים כי "נתניהו סגר דיל עם החרדים. לא דיל חלקי, אלא דיל מלא- מלא. לא רק הימנעות מקואליציה חלופית עכשיו, אלא גם המלצה על ביבי אצל הנשיא אחרי הבחירות. את הדיל הזה הביאו ישראל כץ וזאב אלקין. כל הצדדים יכחישו אותו נמרצות, כי ככה סוכם. אם הדיל הזה ייצא לאור, נתניהו ייתפס “על חם”, לפיד יזכה מההפקר".

אם תשאלו, זו הסיבה שהח"כים החרדים הורידו אמש פרופיל ואף הכחישו הבטחה כזו אחרת שיצאה מבית הגראי"ל . בן כספית הוסיף כי רק בעתיד נוכל לדעת אם אכן נסגר דיל כזה, "אם נתניהו ייצא היום מפגישותיו עם לפיד ולבני לוחמני ויקדם את חתירתו לבחירות, זה סימן חיובי. רק  דיל כזה יכול לתדלק את הריצה של ביבי לבחירות באותה המהירות והנחישות שראינו בשבוע שעבר. אם תצא היום צפירת הרגעה, או צפירת הרגעה חלקית, אז יכול להיות שאין דיל. או שיש דיל, אבל נתניהו תפס רגליים קרות. הרי גם זה כבר קרה לא פעם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.