בחירות חוזרות בבית שמש – מפלגתו של אלי כהן, אוספת תרומות כדי לממן אותם

בית שמש מפולגת ושסועה, מאבקי הכוח שנמשכים מאז הבחירות האחרונות לעיר, עדיין לא הגיעו אל קיצן. בית שמש הולכת לקראת בחירות חדשות וזאת על פי החלטת בית המשפט.

אך ייתכן כי המדינה עשויה לפגוע בזכות הדמוקרטית לבחירות תקינות. על פי תקנות החוק, הסיעות מקבלות מימון ממשרד הפנים לפי מספר המנדטים שקיבלו. במהלך חודשי הבחירות, המפלגות השונות, בונות תקציב על פי הערכתן למספר המנדטים שיקבלו, הבנקים מאשרים למפלגות, הלוואות שמוחזרות על ידי מימון המדינה בתקופה שלאחר הבחירות.

פסילת הבחירות בעיר המפולגת יצרה תקדים, שהחוק אינו יודע כיצד להתייחס אליו – מבחינת החוק, המדינה לא תממן את הבחירות החוזרות, למרות החלטת בית המשפט לקיימן.

אנשי "בית שמש הציונית" החליטו בעקבות כך, לגייס תרומות. הם העלו קמפיין לגיוס תרומות לבחירות החוזרות באינטרנט, סכום היעד אליו הם רוצים להגיע הוא כ100 אלף שקלים. עד עתה השיגו אנשי העמותה 5,380 שקלים שנתרמו על ידי 37 תורמים.

אלי כהן, המתמודד בבחירות שהפסיד למשה אבוטבול ולא השכיל להפסיד בכבוד, פונה בסרטון עם הסלוגן "לא מוותרים על בית שמש" אל הגולשים ומבקש מהם לתרום מכספם להצלחת המחנה בבחירות החוזרות.

כהן פונה אל הנקודה הרגישה, וטוען בסרטון כי "במהלך הבחירות האחרונות התבצעו בעיר זיופים במערכת הבחירות על ידי המפלגות החרדיות ותומכי המועמד החרדי, אך בית המשפט קבע באופן ברור על קיומם של בחירות חוזרות", ומבקש מהגולשים "כיום אני ניצב מולכם בבקשה לסייע לנו על ידי תמיכה כספית".

במחנה אלי כהן, שמקווים להצליח בבחירות החוזרות ושתרמו, לא מעט, לליבוי אש ההסתה נגד החרדים ולפילוג העיר אומרים "אנו קוראים לכלל תושבי ישראל שחשובה להם הדמוקרטיה בישראל לסייע לנו" וגם הם טוענים "כי הבחירות האלה הם קודם כל בין אלה שניסו לפגוע בדמוקרטיה על ידי זיופים ושקרים, לבין המחנה שמאמין כי הרוב בבית שמש רוצה עיר רב תרבותית שנותנת מענה לכולם". הם מציינים את העובדה כי "חשוב לציין כי ניתן למחנה החרדי האפשרות לערער על תוצאות המשפט עד יום חמישי, אולם גורמים משפטיים מעריכים כי לערעור אין סיכוי רב".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלי כהן ממש לא יעזור לציבור החרדי אם יבחר תושבי בית שמש החרדים והמוסרתים כדי שתתחילו להפנים מי שהוא לא הרוב סובל.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב