"רוצים חשמל": בחמאס מאיימים לירות לעבר ישראל (וידאו)

בשל המשבר הקשה ברצועה המחאה בעזה הולכת ומתרחבת, ובחמאס מאיימים על ישראל שאם לא תפתור את המשבר הם לא יהססו לתקוף את ישראל. { עזה באפלה}

משבר החשמל בעזה הולך ומחריף: בשל המשבר הקשה ברצועה המחאה בעזה הולכת ומתרחבת, ובחמאס מאיימים על ישראל שאם לא תפתור את המשבר הם לא יהססו לתקוף את ישראל.

ראש הלשכה המדינית של חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, הודיע היום (שבת) כי טורקיה הסכימה לשלוח כמויות גדולות של סולר על מנת להקל על המשבר, אלא  שבכירים בחמאס אומרים כי אם הארגון ירגיש ששלטונו מתערער – הוא יפנה את האש לעבר ישראל: "לא נהיה כמו בשאר אסד. אם תהיה סכנה אמיתית לשלטון חמאס ברצועה – נירה לעבר ישראל".

בשל המשבר החריף, יצאו המונים  לרחובות ברצועת עזה, במחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה התלהטו הרוחות, ההפגנות הסוערות זלגו גם למחנות הפליטים, שאטי, נאציראת ושייח' רדואן שבצפון ומרכז הרצועה.

בחמאס פיזרו את המפגינים באמצעים שכללו גם שימוש בירי חי. אנשי הזרוע הצבאית של הארגון השתתפו בפיזור ההפגנות באופן פעיל כשהם רעולי פנים. ביומיים האחרונים נעצרו 280 בני אדם.

מזה שבועיים נערכות הפגנות ברחובות עזה בעקבות הפסקות חשמל קבועות ברחבי הרצועה. התושבים מוחים נגד ארגון חמאס שמשתמש בחשמל לצורך בניית המנהרות והפעלתן, ומנסה להשתיק את המפגינים.

אומר אחד התושבים, "החיים לא שווים בלי חשמל, כל יום אנחנו שומעים על אנשים שקיפחו את חייהם בעקבות שריפות בגלל הנרות".

בסרטון שעלה לרשת צעיר תושב עזה יוצא נגד הארגון, "הלוואי ואוכל לבצע פיגוע התאבדות נגד חמאס. אין לנו מה לאכול, מה לשתות, די חמאס אנחנו רוצים חשמל".

מרבית התושבים חוששים לצאת לרחוב ולמחות על המצב הקיים, בראיון לחדשות 10 פנו מפגינים לשלטון אבו מאזן וחמאס, "אנחנו דורשים מכל הצדדים, מרמאללה או מעזה, להיות נאמנים לעם הפלסטיני, נמאס לנו מכל ההצהרות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.