בחסות גרינבלט: הפלסטינים יקבלו עוד מים

במסווה של הכנסת הפלסטינים לפרוייקט הענק של 'תעלת הימים' זכו הפלסטינים למכסות מים נוספות בתשלום מופחת של 32 מיליון קוב

שליחותו של השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט מתחילה לשאת פרי.

במסיבת עיתונאים משותפת עם השר צחי הנגבי ועם האחראי על משק המים הפלסטיני, מאזן גנאיים, הוכרז חגיגית כי הרשות הפלסטינית תהיה שותפה לפרוייקט הענק של 'תעלת הימים', שמטרתו להתפיל מים שיגיעו מים סוף ולהזרים אותם לים המלח.

ישראל וירדן רצו לשלב את הפלסטינים כבר לפני שלוש שנים אבל הנושא היה תקוע, וגם המדינות התורמות לפרוייקט התעכבו במימונו. ג'ייסון גרינבלט עסק בחודשים האחרונים בחיבור בין הצדדים והביא לסיכום.

גרינבלט אמר במסיבת העיתונאים כי "מים הם מצרך יקר ערך במזרח התיכון וארצות הברית מברכת את ההסכם שיאפשר מכירה של עד 32 מיליון קוב מים מישראל לרשות הפלסטינית".

הוא הוסיף שמדובר במהלך שמראה נכונות מצד שני הצדדים להתקדם זה לקראת זה.

השר לפיתוח אזורי צחי הנגבי ההוסיף, "באזור שלנו אין כל בוקר סיבה לחייך, אבל הבוקר יש לנו. אחרי שנים של קיפאון, ותודות לתיווך הנאמן של גרינבלט, והגישה המקצועית והפרגמטית של המשלחות הישראלית והפלסטינית, הגענו להסכם חשוב".

"ההסכם מאפשר להשיק את פרויקט תעלת הימים החיוני עבור ירדן ישראל והרשות הפלסטינית. זה הפרויקט הכי שאפתני וגדול אי פעם באזור שלנו", אמר הנגבי.

הנציג הפלסטיני חידד את העובדה שלדעתו להסכם החדש אין שום קשר לניסיונות לחדש את תהליך השלום ולקביעה כזו או אחרת בנוגע לזכויות של הפלסטינים על המים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.