בחסות ההסתדרות: כנס ראשון להקמת ועד בלניות ארצי

עשרות בלניות לקחו חלק בהכרזה על הקמת ועד ארצי אשר ייצג את כלל הבלניות בישראל מול מקומות העבודה

עשרות בלניות מכל רחבי המדינה השתתפו היום (א') בכנס ארצי ראשון שנערך בבית ההסתדרות בתל-אביב, בו הוכרז על הקמת ועד ארצי אשר ייצג את כלל הבלניות בישראל.

במפגש, אשר היווה הפגנת עוצמה ואחדות של ציבור הבלניות, השתתפו בלניות המועסקות בערים גדולות וקטנות, במועצות דתיות, וכן במועצות מקומיות ובמועצות אזוריות. בכנס הוכרז על הקמת ועד ארצי אשר בחסות ובסיוע ההסתדרות ילווה את כלל הבלניות מול המעסיקים השונים, בין היתר בעניינים הקשורים להסדרת יחסי העבודה ושמירה על זכויותיהן, אשר נפגעות לא פעם.

בנוסף לדברי ברכה והצגת בעלי התפקידים בהסתדרות אשר ילוו את הארגון הארצי, הוענקו בכינוס כתבי מינוי לוועד, נבחרו יו"ר וסגניות וחולקו "זכותונים" – עלוני מידע המספקים מידע אינפורמטיבי אודות זכויות עובדות ועובדים בשוק העבודה הישראלי בכלל ואודות זכויות הבלניות בפרט – וחברות הוועד הארצי הוזמנו להשתתף בהכשרה ייעודית לוועדי עובדים של המכון הבינלאומי למנהיגות מבית ההסתדרות. בנוסף לכך הבלניות סיפרו בתורן על פעולותיהן ועל האתגרים הרבים עמם הן מתמודדות במקומות העבודה.

הקמת ועד הבלניות הארצי הוא צעד נוסף של ההסתדרות כדי לשפר את מעמד הבלניות. בשנה האחרונה הביאה ההסתדרות לצמצום פערי השכר בין בלניות במועצות הדתיות לעומת מקבילותיהן ברשויות המקומיות באמצעות תוספת כפיים-בלניות בשיעור של 10% לבלניות במועצות הדתיות, המתווספת לתוספת השכר להן זכאיות כלל הבלניות בהתאם להסכם המסגרת במגזר הציבורי. בנוסף, הודות לפעילות ההסתדרות, נקלטו למעלה מ-150 בלניות שהועסקו בחוזים אישיים בתנאים מופחתים להעסקה בהסכם הקיבוצי, דבר ששיפר את שכרן ואת ביטחונן התעסוקתי.

את ועד הבלניות הארצי מלווים סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, רפי מסט; רב ההסתדרות הרב בן-ציון בר-שלום;  ראש חטיבת המועצות הדתיות ושירותי הדת בהסתדרות, רפאל מלאכי; הממונה על בלניות בהסתדרות, הגב' רבקה צ'יקוטאי; ורכז האכיפה באגף הכלכלה בהסתדרות, גיורא ואלה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.